חלוקת רכוש בגירושין – כיצד זה מתבצע?

אחד הנושאים הסבוכים בגירושים בין בני זוג, הוא נושא חלוקת רכוש. זה נושא סבוך, מאחר ותמיד קיים ויכוח מאיזו נקודה בוחנים את הדרך בה אמורים לחלק את הרכוש, כיצד יש לעשות זאת בצורה הוגנת ונכונה. 

היום, הרבה מאוד זוגות בוחרים לחתום על הסכם ממון לפני שהם מתחתנים, על מנת שאם חס וחלילה יתגרשו, תעמוד לרשותם האופציה לחלק את הרכוש על פי ההסכם. בדרך כלל, ההסכם קובע כל אחד מקבל את מה שהוא בא איתו והביא לזוגיות, כאשר יש פיצוי מסוים, של הצד החזק לצד החלש. לגבי הרכוש שנוצר בזמן הנישואים, הרי שהוא מתחלק בצורות שונות. 

למעשה, הויכוח לגבי חלוקת רכוש בגירושין, נע לגבי נקודות שונות. למשל, איך מחלקים רכוש שנוצר בזמן הנישואים, כיצד מתייחסים לנכסים כספיים מסוימים ששייכים לצד אחד, אבל בזמן הנישואים הם גדלו וטפחו ועוד. 

חשוב להדגיש, במהלך השנים החוק בישראל השתנה, זאת אחרי שהיתה הבנה שהחוק הישן פוגע ביכולת של נשים לצבור רכוש בעת הנישואין ובעקבות הגירושים. 

איך ניגשים לתהליך בצורה נכונה

על מנת לגשת אל התהליך בצורה נכונה, יש לפנות אל עורך דין שמתמחה בנושא. עורך דין גירושין מומלץ, מכיר היטב את דיני הגירושים בישראל ויודע כיצד לגשת לנושא בצורה נכונה וחכמה. 

הוא אמור לייצג את הלקוח או הלקוחה שלו, לוודא שהם מקבלים את מה שמגיע להם על פי חוק, וכמובן לוודא שהם יוצאים מהתהליך עם כל הרכוש שמגיע להם, כולל זכויות על נכסים, כלי רכב, זכויות על מוצרים פיננסיים וכל דבר אחר שקיים לבני הזוג. חשוב לציין עוד, חלוקת הרכוש משפיעה על איכות החיים וכמובן על האפשרות להתפתח מבחינה כלכלית. 

 

אולי יעניין אתכם?

לוגו לעורך דין

לוגו הוא סימן או סמל גרפי המשמשים בדרך כלל עסקים, ארגונים וישויות משפטיות אחרות כדי לזהות את עצמם ואת המוצרים שלהם. סמלי לוגו משמשים גם

קרא עוד »