עו"ד ליאור ברגמן

חשבתם על זה היטב והחלטתם שאתם צריכים לפנות לעורך דין. הבעיה הגדולה היא – איך למצוא אחד כזה? מאמר זה, ייתן לכם כמה טיפים על מה לחפש בבחירת עורך דין, ויוביל אתכם בכמה שאלות שתוכלו לשאול עורך דין כשתפגשו בו לראשונה.

עו"ד ליאור ברגמן 

אם אתם מכינים שיעורי בית, אתם יכולים לשכור את עורך הדין שיש לו את הניסיון והמומחיות לעזור לכם עם הבעיה שלכם.

לרוב האנשים אין עורך דין "רגיל", במובן זה שיש להם רופא אחד או יותר שהם פונים אליו לפחות פעם בשנה. אז איך תמצאו את עורך הדין שמתאים לכם? לאן פונים להמלצות? מיד נביא כמה טיפים בנושא.

מה עלי לבדוק בבחירת עורך דין? 

עורך הדין יעזור לכם לפתור את הבעיות שלכם, ולכן ההסמכה הראשונה היא, שתהיו חייבים להרגיש מספיק בנוח כדי לספר לו, בכנות ובשלמות, את כל העובדות הדרושות כדי לפתור את הבעיה שלכם. 

אף אדם שאתם מקשיבים לו ושום דבר שאתם קוראים, לא יוכל להבטיח שעורך דין מסוים יהיה הטוב ביותר עבורכם; אתם חייבים לשפוט אותו בעצמכם.

האם יש שיקולים מעשיים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת עורך דין? 

כן, תחום ההתמחות והניסיון הקודם של עורך הדין חשובים. במדינות רבות, יש תוכניות התמחות המאשרות עורכי דין כמו עו"ד ליאור ברגמן כמומחים בסוגים מסוימים של משפטים. 

כמה התמחויות משפטיות יצרו גם תוכניות הסמכה משלהן, כגון האגודה הלאומית של מתכנני ומועצות עיזבון, והקרן הלאומית לחוק הפנסיונרים. ייתכן שתרצו גם לשאול על סוג התיקים שעורך הדין שלכם מטפל בהם בדרך כלל. 

שיקולים נוספים הם נוחות, מיקום משרדו של עורך הדין, שכר טרחה ומשך הזמן שהתיק אמור להתנהל.

אולי יעניין אתכם?

עורך דין פלילי

הייצוג במשפט הפלילי הוא חלק חשוב ביותר במערכת המשפט. חשוב להבין את תפקידם של עורכי דין ושופטים בקביעת תוקפו והשפעתו של פשע. חלק זה ידון

קרא עוד »

עבירת תגרה במקום ציבורי

תגרה במקום ציבורי הינה עבירת אלימות שתכליתה לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע קטטות רבות משתתפים. העבירה נכללת בחוק העונשין, התשל"ז-1977 בפרק ח' שעניינו "פגיעות בסדרי

קרא עוד »