עורך דין רשלנות רפואית

טיפול רפואי שלא ניתן באופן הנדרש עלול להיות כרוך בנזקים חמורים מאוד. כל רופא וכל מטפל מחויב ביחס למטופלים שלו, והוא חייב להתנהל במלוא האחריות כדי לעשות את המיטב מבחינתו כדי לספק את הטיפול הטוב ביותר למטופלים שלו. במידה והמטופל סבור כי הייתה רשלנות רפואית בטיפול, וכי הגורמים הרפואיים שטיפלו בו לא התנהלו כנדרש מהם, זה עשויה להיות עילה להגשת תביעה. הגשת התביעה תתבצע מול הגורם הרפואי, והיא תוכל להביא לכך שהמטופל יפוצה בגין הנזק שהתרחש כתוצאה מהרשלנות הרפואית.

האם אכן הייתה רשלנות?

כדי להגדיר באופן קביל מבחינה משפטית האם הייתה רשלנות חובה להתייעץ עם עורך דין. כי לא כל מה שנראה בעיני המטפל כרשלנות זו אכן רשלנות. חשוב לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין אלי מאור ולהציג את כל פרטי המקרה באופן מדויק. כאשר עורך הדין מופקד על בדיקה יסודית של התיק ומציאות הנקודות שעלולות להצביע על התנהלות רשלנית במהלך הטיפול. הרשלנות עשויה להיות בשלב האבחון, בשלב ביצוע בדיקות הדמיה, בשלב פיענוח התוצאות וכן בהתאמת הטיפול.

מה עושים הלאה?

באם העורך דין מגדיר את המקרה כרשלנות רפואית אפשר יהיה להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. זו תוגש מול בית המשפט בליווי עורך הדין. הוא יודע כיצד נכון לערוך את התביעה ועל אילו נקודות חשוב לשים דגש. תביעה שמתנהלת נכון הינה בעלת סיכויים טובים יותר להוכיח את צדקת הטענה של המטופל. מה שיוביל במקרים רבים לקבלת פיצויים משמעותיים בגין הנזק שהוא נחל כתוצאה מהטיפול הרשלני. ברור שתביעות אלו, מלבד העובדה שהן מפצות את המטופל, מהוות גורם מרתיע לכל רופא באשר הוא. כיוון שהתביעה המאיימת תמנע מצבים של התנהלות רשלנית.

קראו אודות תפקידו של עורך דין תאונות דרכים

אולי יעניין אתכם?