תופעת האלימות בקרב מטפלים סיעודים בשנים האחרות

תופעת האלימות בקרב מטפלים סיעודים בשנים האחרות

אי אפשר להתעלם מכך כי אחד המקצועות הקשים ביותר זה מקצוע הסיעוד. קודם כל המטפלים הסיעודיים לא זוכים לקבל את התגמול המגיע להם וזה כמובן יוצר מצב בו אוכלוסייה חזקה לא באה לעבוד במקצוע הזה. לא רק זאת אלא שאתם צריכים לזכור כי המטפלים הסיעודיים עובדים משמרות ארוכות במיוחד שבהם הם לא נחים ושבהם אין להם רגע לעצמם וזאת בגלל שהם צריכים כל הזמן לטפל בקשישים ולעזור להם בכל דבר ממה שהם אוכלים ועד המקלחת שלהם. על כן ברור מדוע התפקיד הזה הוא כל כך קשה ומורכב. ובכל זאת על אף העובדה כי התפקיד הזה הוא כל כך קשה אל לנו להסכים עם כך שהמטפלים הסיעודיים ינקטו באלימות ולצערנו אנו מגלים כי התופעה הזה היא כבר לא כל כך נדירה. אין דבר יותר עצוב מאשר לנקוט באלימות כלפי חסר ישע ועל כן יש להעניש ביד קשה מטפל אשר נוקט באלימות כלפי המטופל שלו. יש משפחות שיעדיפו לפנות רק אל בית אבות סיעודי ומקצועי עבור ההורים הקשישים שלהם, ולא יחשבו כלל לפנות אל מטפלים סיעודיים.

כיצד אפשר לטפל בתופעת האלימות?

אז מה אפשר לעשות בכדי לטפל באלימות של מטפלים סיעודיים? אם כן קודם כל יש להגדיל להם את התקנים וליצור מצב שבו יותר מטפלים יעבדו בכל משמרת וכך העומס על המטפל יירד והוא יהיה פחות לחוץ ועל כן גם פחות אלים. לצד זאת כדאי גם לפקח טוב יותר על המטפלים ולא לחשוש להתקין מצלמות אשר יקפחו על המטפלים גם כאשר אין אדם אשר נמצא במקום. כך יהיה אפשר לראות איך המטפלים מתנהגים ויהיה אפשר לטפל בגילוי אלימות בזמן אמת או מיד לאחר שהם קורים וכך להגן על המטופלים.

האם עדיף לשלוח את ההורה לבית אבות או לשלוח אותו למטפל בבית?

כאשר אנחנו מדברים על אלימות אנחנו צריכים לזכור כי יש משמעות גם לשאלה להיכן אנו שולחים את האנשים. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אין זה משנה אם אנחנו שולחים את ההורה שלנו אל בית אבות נוה שלו או אל מטפל פרטי מה שחשוב הוא שהמטפל שיהיה להורה יהיה מקצועי ואדיב ולא ינקוט באלימות ועל כך אנחנו צריכים לתת את הדעת.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מבטלים חוזה מכר לדירה?
אחד מהדברים המורכבים, שעלולים להיות גם מלחיצים, זה המצב שבו רוצים לבטל חוזה מכר לדירה. העניין מורכב...
קרא עוד »
דצמ 24, 2021
תביעות ביטוח בעקבות תאונה – איך עושים את זה נכון
חברות הביטוח השונות מוכנות להבטיח לנו עולם ומלואו. אך כל זאת רק לפני שאנחנו חותמים על הפוליסה. לעיתים,...
קרא עוד »
נוב 18, 2018
מה זה ייפוי כח מתמשך?
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שעורכים אנשים שמאבדים בהדרגה את השליטה ואת היכולת לנהל את חייהם בגלל מחלה או...
קרא עוד »
מרץ 02, 2021