תכנון תקציב למשפחה בעלת ילדים

תכנון תקציב למשפחה בעלת ילדים

תכנון תקציב למשפחה בעלת ילדים

אחד האתגרים הגדולים שעומדים בפני הורים עם ילדים, מבחינה כלכלית ובניית התקציב המשפחתי, הוא משוכת החופש הגדול. מדובר בתקופה הארוכה ביותר בה הילדים נמצאים בבית, דבר שדורש מאיתנו ההורים להוצאת כספים גדולה והתייחסות מיוחדת בהוצאת הכספים שלנו בבית. עם החופש הגדול מגיעות הקייטנות, טיולים ושלל אטרקציות. חשוב לא לאבד שליטה כספית בתקופה הזו, אחרת זה ישפיע על כל ימות השנה האחרים.

איך לשרוד את הוצאות החופש הגדול?

המפתח בבניית תכנית כלכלית למשפחה בתקופה זו הוא תכנון נכון ומדויק. כשאנחנו מתכננים את הפעילויות שנרצה לעשות, זה מאפשר לנו לעשות התאמה בין הסכום שאפשר להקצות לכל פעילות לבין העלויות הצפויות. בניית תכנית מסודרת ושיתוף של כל בני המשפחה בנושא, יעזור לנו להבין מה מתוכנן ומתי ועל איזה פעילויות נוותר.

שומרים על התקציב בחופש הגדול

בשביל שלא נחרוג מהתקציב השנתי שלנו, ישנם מספר כללים ברורים ופשוטים שעלינו לעשות בתקופה הזו. קודם כל נקבע את התקציב שאנחנו רוצים להקצות לחודשים אלה. בצורה כזו נעקוב אחרי ההוצאות, נשווה אותם מול התקציב שלנו ונוכל לעשות שינויים בפעילויות במידה וישנה חריגה מהתקציב. בשביל לפשט את התקופה הארוכה, נכין שני לוחות לחודש יולי ואוגוסט. בכל לוח נרשום את הפעילויות המתוכננות לכל יום, ביחד עם הארכת העלות של כל פעילות. לאחר מכן, בסוף כל שבוע וחודש נסכם את העלויות ונבדוק שאכן יש לנו את המימון בשבילן. ההוצאות יצאו גבוהות ממקורות המימון? תתחילו לשנות את המספרים והפעילויות כך שיתאימו לתוכנית שבניתם. פרט חשוב שצריך לקחת בחשבון הוא בנוגע להוצאות השוטפות של הבית. בחודשים אלה הוצאות החשמל, מים ומזון, גבוהות יותר בחודשים אלה.

אחרי שרשמתם באופן מסודר את התוכנית מבעוד מועד, תכינו שני לוחות נוספים. הפעם תרשמו את הפעילויות וההוצאות בזמן אמת. אחרי כל יום תבדקו ותרשמו על הלוח את הפעילויות בהם הייתם, יחד עם העלות שלהן. חשוב לרשום גם את העלויות הנלוות לכל פעילות, כמו קניית ממתקים ומים, בגדים ומתנות. בסוף כל שבוע תסכמו את ההוצאות בפועל. חרגתם מהתקציב? בשבוע הבא תתחילו להוריד פעילויות, שתצליחו להגיע לאיזון.

איך אפשר לחסוך בחופש הגדול?

בשביל להצליח לעבור את התקופה הזאת בהצלחה הבאנו לכם כמה טיפים שימושיים:

  • תנסו לאגד פעילויות עם הורים נוספים- כשהקייטנה עוברת מבית לבית, הבית המארח משתתף בהוצאות, וככה תוכלו לחסוך לא מעט.
  • אם החלטתם להקנות לילדים שלכם גם ידע, יש הרבה מאוד קורסים דיגיטליים חינמיים באינטרנט. מה גם שלימוד דיגיטלי הפך למאוד נפוץ בימינו.
  • טיולים קצרים בארץ- טיולים לא חייבים להיות בני כמה ימים, ואפשר למצוא הרבה מקומות בארץ עם מסלולים חינמיים בני כמה שעות. טיול קצר גם לא יתיש את הילדים וכולם יהיו מרוצים.
כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 מקרים דחופים בהם תצטרכו עורך דין לרשלנות רפואית
בשנים האחרונות, אנו שומעים יותר ויותר על מקרים של רשלנות רפואית, בעוד שרשלנות כזאת יכולה לקרות בכל...
קרא עוד »
מאי 20, 2019
שלילת רישיון נהיגה – כל מה שצריך לדעת
כידוע לכולנו, יש מושג שנקרא 'שלילת רישיון'. אנשים רבים אינם מבינים מה זה ומה עומד מאחורי מונח מפחיד זה....
קרא עוד »
ספט 25, 2021
מהי חוות דעת משפטית בתחום של קניין רוחני?
קניין רוחני הינו תחום רחב למדיי, אשר כולל בתוכו לא מעט תתי תחומים שונים, כמו למשל כל התחום של רישום...
קרא עוד »
ינו 05, 2019