לשון הרע – הוצאת דיבה

לשון הרע והוצאת דיבה מתרחשים כאשר נאמר או נכתב משהו על מישהו שאינו נכון ופוגע במוניטין שלו. במקרים מסוימים יתכן ותהיה אפשרות לנקוט בצעדים משפטיים נגד האחראים להצהרות או הערות לשון הרע.

לשון הרע – הוצאת דיבה 

הצהרות לשון הרע או השמצות יכולות לגרום נזק בלתי הפיך למוניטין של האדם או לעסקו. הגשת תביעת לשון הרע מאפשרת לאדם לגבות פיצוי כספי בגין הנזק שנגרם.

אם מישהו אמר או כתב עליכם משהו שפגע במוניטין שלכם, הוא עלול להפר את חוק לשון הרע ולהיתבע על ידי עורך דין לשון הרע שמכיר היטב מה מתרחש ברחבי הרשת של ימינו, מידע כוזב או מטעה אודותיכם או על העסק שלכם יכול להיות הרסני ביותר.

הצהרה כוזבת 

אם מישהו אמר או פרסם הצהרה כוזבת שפגעה בכם, יתכן שתוכלו לבקש פיצויים על פי החוק האזרחי. למרות שהנאשם לא יועמד לדין ברמה פלילית, אתם יכולים לקבל פיצוי עבור האגרה שיש לשון הרע או לשון הרע בעסק או במוניטין שלך.

הבנת דיני לשון הרע והשמצות 

מבחינה משפטית, השמצה מוגדרת כאמירה כוזבת הפוגעת במוניטין של צד ג'. בתוך "עוולת" השמצה זו, שהיא המונח החוקי לעוולות אזרחיות, נכללים הן לשון הרע והן דיבה.

ההבדל בין דיבה ללשון הרע 

אף על פי שהשמצות לשון הרע וגם לשון הרע מכוסים תחת השמצה, קיימת הבחנה ברורה. במילים פשוטות, לשון הרע היא הצהרה בכתב והכפשות הן אמירה מדוברת. יש להבדיל בין השניים כשאתם רוצים לתבוע דיבה או לשון הרע מגוף מסוים שהכפיש אתכם.

מהו לשון הרע 

על פי עורך דין הוצאת דיבה, השמצות מוגדרות כאמירה שגויה שנאמרה מילולית שמכפישה אדם אחר. לדוגמה, אם אדם, מארח תוכניות רדיו, פודקאסט או תוכנית טלוויזיה שבהן הצהירו אודותיכם הצהרה כוזבת, הדבר עשוי להיחשב כהכפשות.

אולי יעניין אתכם?