תהליך גישור גירושין

תהליך גישור גירושין נועד עבור זוגות שמעוניינים להתגרש ולהגיע להבנה ולהסכמה לגבי נושאים מסוימים שמפריעים להם. חשוב להבין כי תהליך זה אינו נועד כדי לגרום לצדדים לוותר או להתפשר על העקרונות שלהם, אלא על מנת לאפשר להם להגיע להסכמה לגבי נושאים שונים, שהם חלוקים לגביהם. מטרת הגישור היא לאפשר לכל אחד מהצדדים להרגיש שהוא עשה את המקסימום, על מנת לשמור על האינטרסים של עצמו ושל ילדיו. עם זאת, כדאי לזכור כי תהליך הגירושין הינו תהליך לא פשוט, היות והוא טומן בחובו לא מעט רגשות שליליים. לצערנו לא ניתן להפריד את ההיבט הרגשי מההיבט הטכני של הגירושין, דבר שלא פעם מפריע להתנהלות התקינה של קבלת ההחלטות. לכן חשוב לאפשר לצדדים לפרוק את המטען הרגשי שלהם, על מנת לאפשר להם להמשיך הלאה.

מה חשוב לדעת לגבי תהליך גישור גירושין?

אנשים רבים מאמינים כי תהליך גישור הינו תהליך רשמי ונוקשה, אך למעשה מדובר לא פעם על אווירה קלילה ונעימה. למעשה מדובר על שיחה פתוחה שמתנהלת בין שני בני הזוג, על מנת לאפשר להם להגיע להסכמות המקובלות עליהם. לכן חשוב לנהל את השיחה בחדר מאוורר ומואר, במטרה להעניק לו תחושה של חמימות וביתיות. בצורה כזו, ניתן לייצר הרגשה של ביטחון ופתיחות, אשר יתרמו רבות לתהליך. כמו כן, חשוב לבחור במגשר מקצועי ומנוסה, בעל וותק של שנים בתחום. בצורה כזו, תוכלו לעבוד עם בעל מקצוע שכבר עבד על מספר תיקים. ברוב המקרים, לאחר פגישת ההתאמה הראשונית, ניתן ישר להתחיל את התהליך, תוך כדי הקפדה על זמנים שיהיו נוחים עבור שני הצדדים. 

לסיכום, תהליך גישור גירושין הינו תהליך חיוני שיכול לאפשר לשני בני הזוג לראות את האור בקצה המנהרה.

 

אולי יעניין אתכם?

שימוש בסמים בצבא

שימוש בסמים בצבא

אין ספק כי כל התחום של שימוש בסמים בצבא, נחשב לאחד התחומים הבעייתיים ביותר. אף אחד לא רוצה לגלות כי החיילים משתמשים בסמים, דבר שעלול

קרא עוד »