השתמטות מצה"ל

השתמטות מצה"ל

על כל צעיר וצעירה שהגיעו לגיל 18 להגיע ללשכת הגיוס לצורך מבדקים שונים והתאמות ובהתאם לכך הם משובצים ביחידה מסוימת. לכן עליהם להתייצב באחת מלשכות הגיוס בארץ בהתאם למקום המגורים שלהם במועד שנקבע להם, כדי לבצע הליך של חיול שכולל קבלת ביגוד, זריקות, הסברים ועוד.

> קראו על הסדר מותנה בצה"ל ומה זה אומר

השתמטות מהשירות הצבאי 

מועמדים לשירות צבאי מחליטים לא אחת לעשות דין לעצמם ולא להגיע ביום החיול וכך הם לא מתגייסים לשירות צבאי. מדובר בעבירה על החוק הצבאי של השתמטות משירות צבאי, שאליו אמור להתגייס כל צעיר אלא אם קיבל פטור משירות צבאי.

הצבא מאפשר לצעיר זה לחשוב על הצעד שנקט ולהגיע לבקו"ם כדי לטפל בענייניו כדי לא להגיע למצב שבו הצבא יגיש נגדו כתב אישום פלילי, דבר אשר קורה אם שנה מיום הגיוס בפועל, המלש"ב לא הגיע לבקו"ם ולא טיפל בענייניו מול הממונים על כך. 

הגשת כתב אישום פלילי 

ההמלצה היא להגיע לשלטונות הצבא ולהסדיר את נושא הגיוס כדי לא להגיע למצב שבו יוגש נגד הצעיר כתב אישום פלילי. זאת לאור ההשלכות של הימצאותו של אישום פלילי שיסב לו נזק במהלך חייו כמו חוסר היכולת להתקבל למקומות עבודה מסוימים. 

עורך דין המייצג את מי שלא התייצב לגיוס, יכול לפעול בדרכים שונות (אפילו להנחות מה לעשות בחקירת מצ"חכמו לדוגמה לומר שהצעיר לא קיבל כלל זימון ליום גיוס זה בדואר, או שלא התגייס עקב בעיה משפחתית שגם אינה מאפשרות לו גיוס כלל, במקרה של בקשה לקבלת פטור משירות צבאי עקב סוגים שונים של בעיות כמו בעיות משפחתיות, כלכליות, נפשיות ועוד. 

עורך הדין מבצע כמה מהלכים טקטיים כדי שהעונש שיוטל עליו על ההשתמטות יהיה מינורי, לאור הבעיות המורכבות שהוכיח במהלך המשפט.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה שאתם לא יודעים על הסכמי רכישה ומיזוג
הסכמי רכישה ומיזוג אינם נדירים בעולם העסקים. למעשה, זו אחת הדרכים המקובלות ביותר ליצור חברות רווחיות...
קרא עוד »
נוב 25, 2021
מישהי חייב לכם חוב? כדאי שתקראו את זה
יש מישהו שחייב לכך סכום כסף? אתם מתוסכלים מכך שהוא לא מחזיר לכם את הכסף ואין לאל ידכם להושיע את עצמכם?...
קרא עוד »
יול 16, 2019
פיצוי על הפקעת קרקעות – מה זה בדיוק אומר?
מאמר זה, בוחן את תקן הפיצוי החדש לשימוש בהמרת קרקעות חקלאיות בסין בתהליך הפקעת הקרקעות, על בסיס הגדרת...
קרא עוד »
יונ 25, 2020