איך תדעו שחוויתם רשלנות רפואית במהלך ההיריון

תקופת ההריון היא תקופה מיוחדת, מאתגרת, יש מי שהיא תקופה קסומה עבורו וכמובן שהיא גם פרק זמן לא קצר שמלווה בלא מעט דאגות ולחצים. האישה נושאת ברחמה תינוק שלאחר שייוולד יהפוך לבן אדם ותמיד יש רצון שהוא יהיה בריא, יתפתח ברחם כפי המצופה ושלא יקרו שום מקרים חריגים. מעקב ההריון בישראל נחשב למוקפד ומחמיר מאד ביחס למדינות מערביות אחרות והנשים ההרות בישראל מבצעות מעקבים תכופים, ממש אחת לכמה שבועות.

הדופק של העובר ייבדק, ייבדקו וייבחנו מדדים שונים אצל האם שישפכו אור על מצב העובר ועוד. בסוף כל זאת יש את הלידה המאתגרת בפני עצמה והאישה מקווה לליווי ותמיכה מלאים של הצוות הרפואי במהלכה. למרות כל האמור יש לא מעט מקרים שבהם זוגות מגישים תביעה של רשלנות רפואית בלידה וחשוב להבין את המשמעויות של זה.

מה זה אומר רשלנות רפואית בהריון או בלידה

באופן כללי אפשר לומר שרשלנות רפואית היא נזק או פגם בריאותיים שנגרמים כתוצאה מכך שהצוות הרפואי שהיה אמון על מצבה של האישה ההרה לא ביצע את המוטל עליו עד תום. רשלנות רפואית בלידה תהיה תתפרש כנזק שנגרם לאם או לתינוק בשל החלטה או פעולה של הצוות הרפואי ועל התובעים יהיה להוכיח שהחלטה או פעולה אחרת היו גם מסתיימות במצב טוב ולא באותו נזק שנגרם. זוגות רבים מדמיינים על לידה קסומה שמסתיימת בתינוק בוכה אך בפועל לידה היא הליך לא פשוט ואף פעם אי אפשר לדעת איך היא תתקדם ומה יקרה. מכיוון שתקופת ההריון והלידה עצמה גם מאופיינות בהרבה מאד רגשנות מצד האישה ומי שמלווה אותה הרי שדברים שקורים לא תמיד מובנים עד תום ויש מקרים שבהם הצוות הרפואי מקבל החלטות מהירות או דחופות והאישה תחוש שלא שיתפו אותה או הסבירו לה. עוגמת נפש שכזאת עלולה להתפרש מצדה כרשלנות רפואית אם ייגרם נזק כלשהו בשל אותה החלטה או פעולה.

איך יודעים אם חווים רשלנות רפואית?

מבחן המעשה הוא שקובע ותמיד חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים, בעיקר בתחום רגיש כמו זה שיכולות להיות לו שלל פרשנויות וכאמור בהרבה מקרים הוא מבוסס על רגש ותחושות סובייקטיביות. ר

שלנות רפואית בלידה או בהריון היא הוכחה חד משמעית שנגרם נזק קצר או ארוך טווח לעובר, ליילוד או לאם בשל החלטה של הצוות הרפואי שהשפיעה על המשך השתלשלות העניינים. בדיקת אולטרה סאונד שלא בוצעה, בדיקת דם שלא אותרו בה מום או תסמונת כלשהי ועוד. מומחים בעלי שם יידרשו להגיע ולחוות את דעתם המקצועית כאשר מוגשת תביעה של רשלנות רפואית בהריון או בלידה ולכן חשוב להיות ממוקדים, ברורים וכמובן מלווים על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי להיעזר בעורך דין לקניית דירה?
קניית דירה זה לא עניין של מה בכך. מדובר באחת העסקאות הכי משמעותיות שאנחנו עושים בחיים שלנו כאשר ברוב...
קרא עוד »
מרץ 15, 2023
מה החוקיות בארץ לגבי טרקטורונים
בשנים האחרונות הפכה התופעה של רכיבה על כלי רכב קטנים כמו טרקטורונים לתופעה נפוצה מאוד. הטרקטורון כבר...
קרא עוד »
ינו 24, 2019
תופעת האלימות בקרב מטפלים סיעודים בשנים האחרות
אי אפשר להתעלם מכך כי אחד המקצועות הקשים ביותר זה מקצוע הסיעוד. קודם כל המטפלים הסיעודיים לא זוכים...
קרא עוד »
מרץ 06, 2019