ענישה אלימות במשפחה

ענישה אלימות במשפחה

נושא האלימות במשפחה הוא אחד הנושאים הכאובים והעדינים ביותר. אם כל מקרה של אלימות הוא דבר נורא אותו יש לגנות, מקרה של אלימות במשפחה, ובמיוחד כזה שאותם בני משפחה גרים באותו הבית, הוא מקרה נורא שיש לטפל בו בהקדם וללא שהיות. אלימות במשפחה יכולה להיות בין בני זוג, והיא יכולה להיות אלימות של הורים כלפי ילדיהם. במקרים רבים לא מדובר דווקא על אלימות פיזית, אלא גם בהתעללות נפשית חמורה, וכן פגיעות שונות על רקע מיני.

אלימות במשפחה בישראל

אלימות במשפחה אינה דבר שמאפיין דת מסוימת או מגזר אלא היא נפוצה למרבה הצער בכל מקום בעולם. גם במדינת ישראל אנחנו שומעים בכלי התקשורת לא פעם על מקרים מזעזעים של אלימות במשפחה, אשר נגמרים בצורה לא טובה. על פי נתונים רק אחד מכל עשרה מקרים של אלימות במשפחה מדווח לרשויות החוק, ומדי יום מוגשות עשרות תלונות על אלימות במשפחה למשטרת ישראל. על פי מחקרים שפורסמו לאחרונה, כ- 13 אחוז מהנשים נחשפות לאלימות פיזית, אך ישנם גם לא מעט גברים וילדים אשר נפגעים בתוך המשפחה.

עורך דין אלימות במשפחה

כל אדם שנפגע ממקרה של אלימות בתוך המשפחה, זכאי לתבוע את בן המשפחה ולנהל מולו הליך אזרחי עד שיגיעו לכדי ענישה אלימות במשפחה. כאשר מדובר בפגיעה של הורה בילד, הוא עלול להיות חשוף לתביעה בנושא פגיעה או התעללות בקטין או חסר ישע, וכאשר מדובר באדם מבוגר, הוא חשוף לתביעה לפי אופי הפגיעה. בשלב הראשון המשטרה חוקרת את המקרה מבחינה הפלילית, ובמידה ונמצא הפוגע אשם, ניתן לתבוע את בן המשפחה בעזרתו של עורך דין אלימות במשפחה ולהוכיח את הנזק אשר נגרם לנתבע על מנת לקבל פיצויים. עורך דין אלימות במשפחה מייצג לעיתים גם את הצד הפוגע בכדי לדאוג שזכויותיו לא ייפגעו.

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מס הכנסה על דירות שכורות: כל הפרטים
זה לא ממש סוד כמוס כי בישראל קיימת לה בועה ענקית של נדל"ן. המחירים של דירה כבר עברו את שני המיליון...
קרא עוד »
נוב 20, 2019
סיווג קבלנים – אילו רמות סיווג קיימות?
סיווג קבלנים הוא כמו טקס חלוקת תעודות. רשם הקבלנים למעשה יקבע עבורכם איזה היקפים של פרויקטים תוכלו...
קרא עוד »
ינו 24, 2021
הבנת תביעות קטנות: 6 תובנות מפתח
בית המשפט לתביעות קטנות הוא מרכיב מכריע במערכת המשפט שלנו, המספק דרך פשוטה ונגישה ליישוב סכסוכים....
קרא עוד »
פבר 04, 2024