עומדים בפני פשיטת רגל – כדאי שתקראו את זה

מצב של פשיטת רגל הוא מצב שאי אפשר להכחיש מבחינת הנתונים היבשים, אבל אפשר בהחלט להתכחש לו מבחינה נפשית וזאת הבעיה העיקרית של כל מי שמוצא את עצמו במצב הזה ומאבד תקווה. המטרה של כל אדם שנמצא במצב של חדלות פירעון, כפי שהוא נקרא בלשון החוק החדש שנוגע בזה, הוא למצוא לעצמו עורך דין פשיטת רגל שייצג אותו שיתחיל לנהל למענו את התיק, יבקש צו לתחילת הליכים כדי להגיע כמה שיותר להסדרים ולעיכובים של סנקציות נגדו. חשוב לזכור שמרגע שהבנתם שיש לכם בעיית חדלות פירעון והנושים מתחילים להתאסף ולהפעיל נגדכם צעדים משפטיים, זה הרגע שבו מתחיל לתקתק שעון שיש לו מחיר לכל יום, לריבית ולקנסות. לכן, אין דבר חשוב יותר מאשר לעצור את השעון ולהתחיל לסלול לעצמכם מסלול חדש להחזרת חובות ויציאה מהמשבר.

התחלה של חיים חדשים

פשיטת רגל היא סוף של תקופה שבה ניסיתם מה שיכולתם לעשות וזה לא משנה אם זה קורה באשמתכם או שלא באשמתכם, מכיוון שהמצב הנפשי שלכם הוא זה שיקבע אם אתם יכולים להתחיל מחדש או עומדים לאבד הכל בלי תקווה. לא שחובות הם משהו מעודד, אבל אם מפיקים את הלקחים הנכונים ועושים כל מה שצריך בצורה הנכונה כדי לשכנע את הרשויות והנושים שאתם עושים הכל על מנת לתקן ולהחזיר חובות, יש לכם סיכוי גדול להשתקם. לשם כך אין ספק שנחוצות נחישות וגישה חיובית ובונה, אבל גם חובה למצוא עורך דין פשיטת רגל שייתן לכם את הסיוע הנכון בזמן ובצורה הטובה ביותר. עורך דין כזה חייב להתמצא בחוק החדש לחדלות פירעון משום שכיום הוא הרבה יותר מקל על חייבים ועל מי שפשט את הרגל לחזור למסלול ולהחזיר חובות, זאת אם הוא מוכיח את הרצון הטוב, שיתוף פעולה מלא עם הרשויות וגם חושף את מצבו האמיתי מבחינת נכסים וחובות. 

עורך דין פשיטת רגל מנהל את ההליכים

 אנשי עסקים אמורים להבין זאת טוב יותר מאשר אנשים פרטיים שנקלעו לחובות, משום שהם בנו עסק בגלל האופי היזמי שלהם ולכן יכולים יותר בקלות לראות את האופק מתבהר בשלב כלשהו. לאנשים פרטיים שנקלעו למצב של חובות קשה יותר להבין שייקח להם זמן אבל הם יכולים לצאת מזה וזה עניין פסיכולוגי בלבד שרק הם יכולים לטפל בו ולהסתכל על חצי הכוס המלאה שהיא למעשה החוק החדש לחדלות פירעון. עליכם לפנות לעזרת עורך דין שמתחיל לנהל את התיק שלכם, לערוך רשימה של הנכסים וההתחייבויות שלכם על מנת להגיש הצעה להוצאה לפועל כיצד לנהל את ההפטר או ההחזר של החובות וכדי לקבוע לכם מסלול שבו אתם ממשיכים להרוויח כספים שהולכים לכיסוי חובות וגם למחייתכם. בסופו של דבר, גם אם ייקח כמה שנים אתם יכולים לצאת משם. 

הרפורמה לטובת החייבים

החוק החדש לחדלות פירעון נחקק עם כמה רפורמות ביחס של הרשויות כלפי חייבים שמשתפים פעולה עם הרשויות ועושים הכל על מנת שיוכלו לעמוד בהתחייבויות שלהם. לרשותכם עומד עורך דין פשיטת רגל שיודע מה מגיע לכם ועוצר את ההליכים נגדכם על מנת שלא ימשיכו לחשב ריבית וקנסות ויתחילו ללכת לקראתכם כדי שתוכלו להחזיר סכומים סבירים ולא מנופחים. חשוב לדעת גם שמרגע שעוצרים את השעון יש כמה צעדים שאי אפשר לנקוט נגדכם ואתם חופשיים לעבוד כדי להחזיר חובות מבלי לחשוש מעיקולים למיניהם, ולכן חשוב מאוד להתחיל בצעדים האלה מוקדם ככל האפשר. האמון בכם מסייע לכם לקבל את כל ההזדמנויות החוקיות ולכן מומלץ לעבוד נכון עם עורך דין כזה.

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תכנון תקציב למשפחה בעלת ילדים
אחד האתגרים הגדולים שעומדים בפני הורים עם ילדים, מבחינה כלכלית ובניית התקציב המשפחתי, הוא משוכת...
קרא עוד »
דצמ 29, 2022
עו"ד פלילי – איך אדע אם הוא יכול לעזור במקרה שלי?
כאשר אדם מואשם בעבירה פלילית כלשהי, תהיה המטרה של החקירה להוביל את החשוד להודאה במעשה. יופעלו עליו...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018
עורך דין נדלן בירושלים – בדיוק מה שאתם צריכים
עסקאות נדל"ן אינן דבר פשוט כלל וכלל ולמרות זאת, הן מהנפוצות ביותר בישראל. במדינה הנמצאת בתנופת בנייה...
קרא עוד »
מאי 26, 2021