המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – מה הסמכויות שלו?

אם הרישיון שלכם נשלל או שאתם נמצאים בתהליך להחזרת הרישיון –  חשוב לדעת שהחזרת רישיון נהיגה קורית באמצעות מעבר מבחני קבלה ועמידה בוועדה של משרד התחבורה ושל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בין היתר תצטרכו לבצע מספר מבחנים שיוכיחו כי אתם רשאים לחזור לנהוג בדרכים.

משרד הרישוי והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים – מבצע שילוב שנועד לבחון את האנשים שרישיונם נשלל בעיקר בשל עבירות תנועה חמורות, כל זאת על מנת להחזיר את הביטחון לכבישים.

 

אבל מהן הסמכויות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בכול הנוגע לרישיון שלכם?

מכון זה הוא גוף נפרד ממשרד הרישוי אבל הוא פועל בשיתוף פעולה עם משרד הרישוי כאשר שני הגופים עובדים עבור המדינה כדי לפקח על מתן רישיונות נהיגה לנהגים. המטרה לפקח על נהגים ולנטר (כמו גם לאתר) נהגים מסוכנים ועברייני תנועה שיכולים להוות סכנה לעצמם ולציבור.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא מוסד אליו מופנים נהגים שרישיונם נשלל בדרך כלל במטרה לבחון את רמת המסכונות של האדם שרישיונו נשלל. בין היתר יש אנשים שרישיונם נשלל בשל מצב רפואי או נפשי וכעת זקוקים לאבחנה ובדיקה של וועדה מיוחדת. במכון זה יעשו בדיקות שונות ומבחנים יילקחו על ידי הנהגים שמעוניינים להחזיר לעצמם את רישיון הנהיגה, כמו גם שיש מקרים בהם ועדה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים תבחן את המקרה הנידון כמו למשל בעת שחרור מצה"ל לאחר קביעת פרופיל 21 וכולי.

לסיכום, באופן כללי ניתן לומר שגם משרד התחבורה וגם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים  רשאים להחזיר רישיון שלנשלל או לא להחזירו לתקופה ואף לשלול רישיון לצמיתות. לכן חשוב לפני שאתם נגשים לוועדה או למכון מסוג זה: להתייעץ עם עורך דין תעבורה מנוסה שיכול לסייע לכם וללוות אתכם בזמן שאתם עוברים את השלבים הדרושים לחזרה לנהיגה.

 

מוזמנים להכנס לאתר לקבלת ייעוץ משפטי – http://www.les.co.il/.

אולי יעניין אתכם?

לוגו לעורך דין

לוגו הוא סימן או סמל גרפי המשמשים בדרך כלל עסקים, ארגונים וישויות משפטיות אחרות כדי לזהות את עצמם ואת המוצרים שלהם. סמלי לוגו משמשים גם

קרא עוד »