מתי נצטרך עורך דין לשון הרע

אדם שדיברו עליו לשון הרע והוציאו אותו או שת שם חברתו או בית העסק שלו לרעה, יכול לתבוע לשון הרע בבית המשפט. כל אדם שכתבו עליו דברים שאינם מכונים או שהכפישו את משפחתו או כל דבר השייך לו, יוכל תטעון ללשון הרע.

מה לעשות אם הוציאו עלי שם רע?

יש לפעול במהירות בהתמודדות עם ההצהרות המשמיצות. כיבוי האש לפני שהיא מתפשטת הוא מהלך קריטי (לפחות לכם). ליתן למסגר את זה בתוך המשפט: "שקר יכול לטייל ברחבי העולם בזמן שהאמת לובשת נעליים".

הצהרה זו נכונה היום יותר היום ממה שהיא הייתה בעבר. ניתן להשמיד מוניטין של אדם אם לא ננקטים בהקדם צעדים מתקנים. עם ההשמצה והלשון הרע נעשה באינטרנט, הרישומים המשמיצים יכולים להתפשט במהירות ויכולים להימשך שנים רבות ועלולות לפגוע בחייו של אדם.

האמונה שהפרסום פשוט "ייעלם" או שיישכח, היא לרוב לא מציאותית. ככל שהפרסום המקוון יהיה ארוך יותר, כך הפגיעה בו היא גדולה יותר. אם נקטת פעולה מהירה, יתכן שניתן יהיה להסיר את ההשמצה לפני שהיא תתפשט.

נפגעתם מלשון הרע? שמרו את הראיות

ההוכחה שהשמצה פורסמה חשובה מאוד. לרוע המזל (או שלא) לעתים קרובות זה נעלם. ייתכן שההשמצה תוסר, אך עדיין תוכלו להיות זכאים לתבוע בסיוע עורך דין לשון הרע בגין נזקים שנגרמו. מומלץ מאוד שאדם עצמאי יתפוס את הראיות כשהן "חמות".

חשוב להקרין צילום מסך ולהדפיס את כל הפוסטים, תוצאות מנוע החיפוש וכל העמודים האחרים שיכולים להיות רלוונטיים. אל תשכחו לכלול ראיות המאשרות את זהות המוציא את הלשון הרע. אם אינכם בטוחים אם זה רלוונטי, עדיין, כל פרט יכול לשמש להמשך. מכאן, הדרך לתביעה תהיה קצרה.

אולי יעניין אתכם?

משלוחים מהיום להיום

משלוחים מהיום להיום

משלוחים מהיום להיום, הם מצרך חשוב בימינו, שכן הם משמשים רבים ממשרדי עורכי הדין, משרדי בתי המשפט ובעצם מכל מקום שממנו תרצו לשלוח את המסמכים

קרא עוד »
החזר מס שבח

החזר מס שבח

מה זה מס שבח? מתי צריך לשלם אותו? וכיצד עושים סדר בעניינים כדי לחסוך כספים? אם אתם בעלי עסקים/ עצמאיים/ אזרחי ישראל, או שבצעתם לאחרונה

קרא עוד »
השתמטות מצה"ל

השתמטות מצה"ל

על כל צעיר וצעירה שהגיעו לגיל 18 להגיע ללשכת הגיוס לצורך מבדקים שונים והתאמות ובהתאם לכך הם משובצים ביחידה מסוימת. לכן עליהם להתייצב באחת מלשכות

קרא עוד »