הכול אודות האשמות נתניהו

אודות האשמות נתניהו

כאשר מדובר על נתניהו, אפשר לומר בבירור שישנה נטייה חד משמעית של אנשים להיות בצד שאוהב אותו או בצד שסולד ממנו. הגורמים לכך יכולים להיות רבים, אבל אחד הנושאים העיקריים שמועלים בכל שיחה על נתניהו קשור בהאשמות כנגדו בתיקים 1000, 2000 ו – 4000.

> קראו את חוו"ד של שוש חיון עורכת דין פלילית בנושא.

  • תיק 1000 – החשד העיקרי נסוב סביב קבלת המתנות של נתניהו מארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר בין השנים 2007 ל – 2016. שווין הכולל של המתנות נאמד בגובה של מיליון ₪, וזאת כאשר קבלת המתנות מצד נתניהו העלו הילוך לאחר שנבחר לכהן כראש ממשלת ישראל בשנת 2009.
  • תיק 2000 – בתיק הזה חשוד נתניהו שהוא תיאם עם נוני מוזס, המוציא לאור של ידיעות אחרונות, שהוא יחליש את כוחו של ישראל היום, וזאת בתמורה לסיקור אוהד שיקבל בידיעות אחרונות.
  • תיק 4000 – במקרה הזה נתניהו ורעייתו חשודים במתן העדפות רגולטוריות ותמיכה בבעלי וואלה, אלון אלוביץ' בתמורה לסיקור אוהד באתר. החשד שהתערב בקבלת החלטות רגולטוריות לטובת וואלה וקיבל שוחד בתמורה הם אלו שעומדים במרכז התיק.

נתניהו נמצא בהליך של שימוע לפני כתב אישום (קראו כאן בהרחבה), לפיו החשדות המשפטיות כלפיו הועלו על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט. חשוב לזכור שנתניהו עדיין לא הציג את טענותיו בפני החשדות שהועלו בפניו על ידי היועץ המשפטי, ולפיכך עדיין לא ברור כיצד התיק יתקדם, ורק הזמן יגיד את שלו.

האשמות נתניהו נחשבות לכאלה שמצד אחד משפיעות עליו לרעה, וזאת עם עליית התפיסה לפיו קיים החשד שאיננו עושה דברים כדין, ואילו מצד שני ישנם את האנשים שכל ההתנפלות של התקשורת על תיקי נתניהו מעודדת אותם לתמוך בו בקול רם ולא להסס להמשיך להצביע לו פעם אחר פעם.

יש לא מעט שיקולים, הקלטות, היבטים משפטיים ודברים נוספים שנלקחים בחשבון בזמן בחינת התיקים המשפטיים של בנימין נתניהו, ולפיכך זה יהיה נבון שלא לצאת בהצהרה חד משמעית בדבר האשמה כזו או אחרת, וזאת בהנחה והוא לא יאלץ לקבל כתב אישום ולעמוד בפני מצב משפטי חמור יותר מכפי שהוא נמצא בו כעת.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקון 125 ד – איך מקבלים את הפטור
כשאנחנו צעירים, חזקים, בריאים ועובדים, אז אנחנו לא חושבים על היום בו נצא לפנסיה ונצטרך לחיות מכספים...
קרא עוד »
יונ 23, 2020
איך בוחרים עורך דין פלילי
עורך דין פלילי הינו עורך דין המוסמך לעסוק בפני בתי המשפט בתיקים פליליים. הם בדרך כלל מטפלים במקרים...
קרא עוד »
מאי 24, 2023
העלאת כישורי הכתיבה שלך
כתיבה היא אומנות הדורשת גם יצירתיות וגם טכניקה. שיפור כישורי הכתיבה הוא מסע שכל סופר יוצא אליו, ללא...
קרא עוד »
ינו 24, 2024