תיקון 125 ד – איך מקבלים את הפטור

כשאנחנו צעירים, חזקים, בריאים ועובדים, אז אנחנו לא חושבים על היום בו נצא לפנסיה ונצטרך לחיות מכספים שנקבל מקרן הפנסיה או מכספים שחסכנו לאורך זמן. אנחנו חושבים איך להשקיע את הכסף שלנו בדברים שונים בהווה וליהנות ממנו. 

אך אם אנחנו נוהגים בחוכמה אז כן נחשוב על העתיד, ובמקרה כזה, נדאג לשים כסף בצד לימי הפנסיה. נעשה זאת דרך קרן פנסיה וכן בדרכים אחרות. למדינה יש אינטרס שנעשה כך, למעשה במקרים רבים היא גם מחייבת אותנו לעשות זאת, שכן אחרת אנחנו עלולים להפוך ולהיות נטל על בני המשפחה שלנו וכן על המדינה עצמה. לכן היא מעודדת ובמקרים רבים מחייבת אותנו לחסוך לפנסיה. 

העניין הוא, שאם אנחנו חוסכים כל השנים כסף ושמים אותו בקרן פנסיה, שבין היתר מנוהלת בשוק ההון, אז אין שום סיבה שאנחנו נשלם על הכסף הזה מס, שכן המדינה מחייבת אותנו לעשות כך. לכן, היא יצרה את תיקון 125 ד

מדובר על תיקון שמאפשר לפנסיונרים, על פי נתונים מסוימים, לקבל החזר מסר על רווח של עד 16,500 שקל בשוק ההון, עקב חסכון בתוכנית פנסיה. מדובר על החזרי רווח, בניגוד למצב הרגיל, שכן כל אדם אחר היה משלם 25 אחוז מס על ההון. כאן המדינה מעניקה פטור לגימלאים. 

מדוע המדינה עושה זאת וכיצד ניתן ליהנות מהפטור

המדינה עושה זאת מתוך הבנה, שאלמלא תעשה כך, הרי שאנשים רבים יעדיפו לא לחסוך וגם אם כן, הרי שהם יעשו זאת בדרכים עוקפות ואז הכסף לא יגיע לשוק ההון, דבר שהוא הכרחי עבור המדינה והכלכלה הלאומית, הקליקו לפרטים בהרחבה.

לכן, אם אנחנו משקיעים בתוכנית פנסיה והיא פעילה בשוק ההון, אז אנחנו זכאים לקבל את הפטור. לשם כך, חשוב לבדוק באילו תנאים הפטור ניתן, האם אנחנו עומדים בתנאים אלה, בין אם זה על פי הטבת מס ליחיד, הטבת מס לזוג וכמובן על פי סוג ואופי ההשקעה שלנו. אנחנו יכולים לקבל את הפטור אחרי שנגיש בקשה בהתאם לתנאים ובהתאם למה שהמדינה דורשת. 

אולי יעניין אתכם?

שימוש בסמים בצבא

שימוש בסמים בצבא

אין ספק כי כל התחום של שימוש בסמים בצבא, נחשב לאחד התחומים הבעייתיים ביותר. אף אחד לא רוצה לגלות כי החיילים משתמשים בסמים, דבר שעלול

קרא עוד »