בדיקת מצב רישיון נהיגה – כך עושים זאת נכון

רישיון הנהיגה הוא המסך הרשמי המקנה את האפשרות שלכם לנהוג באופן חוקי בכבישי הארץ. זאת ועוד, רישיון הנהיגה שלכם תקף למשך- 10 שנים או במקרה של נהג חדש למשך שנתיים או כאשר מדובר בנהג ותיק או מקצועי למשך- 5 שנים. יחד עם זאת אין חובה לשאת את רישיון הנהיגה בעת הנהיגה כאן בארץ. נהגים שרישיון הנהיגה שלהם עומד להסתיים צריכים לחדש את רישיון הנהיגה שלהם בתוספת תשלום אגרה עבור חידוש הרישיון. עם זאת חשוב לציין שכל עוד הנהג עצמו ללא הגבלות של שלילה, קנסות, מגבלות בריאותיות וכיוצא באלה יוכל כאמור לחדש את רישיונו כחוק. משום כך, חשובה מאד בדיקת מצב רישיון הנהיגה שלכם כדי שלא תהיו מופתעים בהמשך.

מוזמנים להתייעץ עם  עורך דין תעבורה

הדרך לחידוש רישיון נהיגה

משרד הרישוי מבדיל בין הליך רגיל לחידוש רישיון הנהיגה לעומת חידוש רישיון הנהיגה לבני הגיל השלישי. כאשר מדובר בהליך רגיל לחידוש רישיון הנהיגה ישלח משרד התחבורה אליכם בדואר כחצי שנה לפני תום פקיעת הרישיון טופס בדיקות רפואיות עבור הנהגים המחויבים לעבור בדיקות אלו. חודש לפני תום פקיעת רישיון הנהיגה ישלח משרד התחבורה טופס תשלום עבור אגרה לחידוש רישיון הנהיגה זמני. לצורך חידוש רישיון הנהיגה יש לשלם אגרה לחידוש רישיון הנהיגה אותו ניתן לשלם באמצעים השונים כגון באופן מקוון, בסניפי הדואר ועוד. בדיקת רישיון נהיגה כאשר מתייחסים לחידוש רישיון הנהיגה בקרב נהגים בני הגיל השלישי בטווח הגילאים שבין 70-80 מחויבים כל- 5 שנים לערוך בדיקות רפואיות ולחדש את רישיון הנהיגה שלהם.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים >>>

חשיבות חידוש רישיון נהיגה.

אם כן ניתן לראות כי ישנה חשיבות רבה בעניין בדיקת מצב רישיון נהיגה בין אם מדובר בנהג חדש שתוקף רישיונו הוא לשנתיים ימים או אם מדובר בבני הגיל השלישי בגילאי- 60 ומעלה שמחויבים כל- 5 שנים לערוך בדיקות רפואיות, ואם מדובר בנהגים בטווח הגילאים 70-80 הינם צרכים בנוסף גם לחדש את רישיון הנהיגה שלהם כל- 5 שנים. זאת ועוד אם מדובר בנהג ישראלי השוהה בחוץ לארץ מחויב אף הוא בחידוש רישיון באמצעות מכתב בקשה ותמונה אף שהיכולה להיות לא עדכנית ובצרוף רישיון נהיגה משולם. נהגים שאינם מצייתים לחוקי התעבורה הקיימים הינם עוברי על חוקי התעבורה ועלולים לשאת בתוצאות. תמיד ישנה הדרך לפנות אל עורך דין לדיני תעבורה כשנזקקים לייעוץ מקצועי, אך ראוי מאד לנהוג כחוק.

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי הוא עורך דין צוואות ומה הוא עושה?
עורך דין צוואות יכול ליצור את הצוואה שלכם, מסמך שמצהיר כיצד יחולק רכושכם לאחר המוות. עורך דין צוואות...
קרא עוד »
פבר 13, 2023
איך לבחור עורך דין בעסקת נדל"ן?
אם אתם רוצים לבצע עסקת נדל"ן, אתם כנראה צריכים עורך דין. ישנם עורכי דינים שהעיסוק שלהם הוא רק בנדל"ן...
קרא עוד »
מאי 25, 2021
מה כדאי לדעת על עבירות מע"מ
עבירות מע"מ הן עבירות מס לכל דבר ועניין וכמו כל סוג של עבירות מס הן נחלקות לשני סוגים- מהותיות וטכניות....
קרא עוד »
דצמ 22, 2019