פטור ממס הכנסה לנכים

בינואר 2022 הופחתה תקרת ההכנסה שפטורה ממס למי שנקבעה להם נכות ל- 365 יום לפחות ולא משולמת להם קצבת נכות לפי חוק הנכים או לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה. מה עוד אתם צריכים לדעת על פטור ממס הכנסה?

פטור ממס הכנסה לנכים 

בעלי עסקים או אנשים פרטיים שקיבלו אחוזי נכות 100 אחוז או בכל מקרה יותר מ- 90%, יקבלו פטור ממס הכנסה לנכים בגובה משתנה. ובכל מקרה, גובה המס שישלמו יהיה נמוך ממה ששילמו לפני ובהפרש ניכר ומתאים את מצבם.

מהו מס הכנסה? 

מיסים המוטלים על רווחים של חברות ויחידים מכונים מס הכנסה. רווחים הכפופים למס הכנסה, יכולים להגיע ממקורות שונים, כולל שכר, משכורות, דיבידנדים, ריבית, תמלוגים, דמי שכירות, זכיות בהימורים ומכירת מוצרים. 

בישראל למשל, מס הכנסה הוא אחד ממקורות ההכנסה הגדולים ביותר של הממשלה ועם סכומים אלה המדינה בונה גשרים, כבישים, מוסדות ובתי רפואה ובעצם כל דבר שחוזר בסופו של דבר לאזרח המשלם.

מה זה ומי צריך לשלם מס הכנסה? 

כשאנשים מדברים על מס הכנסה, הם בדרך כלל מתכוונים למיסי הכנסה של יחידים, המשולמים על ידי עובדים או אנשים אחרים שמרוויחים הכנסה כלשהי. עם זאת, חברות, עיזבונות, נאמנויות וסוגים רבים אחרים של גופים, משלמים גם מס הכנסה על סמך הכנסות או הכנסה, קראו בהרחבה באתר בשביל הזכויות.

מס הכנסה לעסקים 

עסקים – עסקים קטנים, קבלנים עצמאיים, שותפויות ותאגידים – נדרשים לשלם מס הכנסה על סמך הכנסותיהם. גופים אלה מדווחים על הכנסותיהם העסקיות ולאחר מכן מנכות את הוצאות ההון והתפעול. ההבדל הוא הכנסתם החייבת במס. כמובן שבכל נושא, חשוב מאוד לברר אצל רואה חשבון או יועץ מס על זכויותיכם.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד לתאונות עבודה
כאשר אנחנו נתקלים בבעיה שהפתרון עבורה צריך להיות באמצעים משפטיים, תמיד כדאי להיעזר בעורך דין וחשוב...
קרא עוד »
ספט 19, 2022
כיצד מגישים תביעה לגמלת סיעוד?
תביעה לגמלת סיעוד יכולה להיות מסובכת. זה דורש ידע מסוים על התהליך ומה אתה צריך לעשות כדי להגיש תביעה....
קרא עוד »
יול 17, 2022
ייעוץ זוגי ברחובות
זהו מבוא קצר לייעוץ זוגי. זה ייתן לכם מושג מה זה ייעוץ זוגי ואיך הוא עובד. ייעוץ זוגי יכול להיעשות על...
קרא עוד »
ספט 06, 2022