היתר לחריגות בנייה – מהן חריגות בנייה בכלל?

היתר לחריגות בנייה

אין ספק כי מצוקת הדיור בישראל היא קשה. זוגות צעירים יכולים לחפש דירה במחיר שפוי זמן רב ולא למצוא. אמנם, גם כאשר מדובר על משפחה שיש לה כבר דירה, לא פעם בעקבות התרבות של בני המשפחה נדרש בית גדול יותר אך אין את האמצעיים הכלכליים בשביל לקנות כזה. הדבר שנותר לעשות במקרים רבים הוא פשוט לבנות ולהרחיב את הבית, או במקרה של זוגות צעירים לגור בכל מיני הרחבות בנייה שנעשו על ידי אנשים אחרים. אמנם, כאשר רוצים לבנות ולהגדיל את הבית יש צורך בקבלת היתר מהוועדה לתכנון ובנייה, כאשר בונים בלי היתר הבנייה מוגדרת כחריגת בנייה, ולדבר ישנם כמה משמעויות וכפי שיבואר.

מה המשמעות של חריגות בנייה?

כאשר אתם בונים בצורה לא חוקית או אפילו רוכשים דירה שנעשו בה חריגות בנייה, אתם חשופים כמובן לקנסות כבדים של הרשות המקומית, וכן להגשת כתב אישום ורישום פלילי. הרשויות בישראל מחויבות לבצע סקר עבירות בניה מדי תקופה אשר מטרתו לגלות חריגות בנייה על ידי תצלומי אוויר. ולכן, כאשר אתם רוכשים דירה עליכם לבדוק בהיתר הבנייה של הנכס שהתשריט המופיע שם זהה למצבה של הדירה כיום, ושמדובר על דירה ללא חריגות בנייה החושפות גם אתכם לקנסות והליכים פלילים.

האם ניתן להסדיר חריגות בנייה שכבר קיימות?

ישנם פעמים בהם אפשר להסדיר חריגות בנייה גם לאחר שהם כבר קיימות באמצעות קבלת היתר לחריגות בנייה. עבור זה יש לפנות אל אדריכל שיבצע בדיקת התכנות לכך שהחריגה תוסדר, ורק אז לנסות להוציא אישור בדיעבד לחריגה. בקשת היתר לחריגות בנייה היא אמנם דבר יחסית נפוץ, אך יש לקחת בחשבון כי במידה ולא תקבלו היתר לחריגות הבנייה אתם עלולים לקבל צו המורה להרוס את החריגה. 

למדו על היתר בנייה לשימוש חורג https://www.lb-arc.co.il/permit-for-exceptional-usage

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לאחר חיפוש קצר מצאתי נוטריון בפתח תקווה
לא מעט אנשים זקוקים לשירותיו של נוטריון בפתח תקווה. למעשה מדובר על אחד מאנשי המקצוע הדרושים ביותר (גם...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
המדריך המלא למציאת עורך דין צבאי מקצועי ואמין
חיילים בקבע, בסדיר או במילואים עשויים למצוא את עצמם במחלוקת משפטית מול הצבא. זה לא משנה אם אתם בצד...
קרא עוד »
אוג 22, 2022
5 טיפים להגשת תביעת אובדן כושר עבודה
רוצים להגיש תביעת אובדן כושר עבודה ולהיות בטוחים כי הסיכויים שלכם להשיג את שמגיע לכם יהיו גבוהים ככל...
קרא עוד »
אוג 27, 2021