עו"ד פלילי – איך אדע אם הוא יכול לעזור במקרה שלי?

עו"ד פלילי

כאשר אדם מואשם בעבירה פלילית כלשהי, תהיה המטרה של החקירה להוביל את החשוד להודאה במעשה. יופעלו עליו לחצים לא קלים ולא פשוטים כאשר לעיתים הוא יחליט כי שווה לו להודות בנעשה גם אם אין כל שחר למעשה. מדובר בטעות קריטית ממש. בעזרת עורך דין פלילי ניתן למנוע טעות שכזו שעשויה לעלות ביוקר רב משך שנים רבות של ריצוי עונש, לעיתים על לא כל עוול מצד הנאשם.

כאשר מוגשת תלונה נגד אדם בגין עבירה פלילית אותה הוא כביכול עבר או שהמשטרה קבלה מידע מודיעיני כזה או אחר בדבר העבירה שנעברה, ראשית יחלו גורמי האכיפה בתהליך של חקירה. זאת על מנת שניתן יהיה לבנות תיק משפטי ש'יכיל מים'. כלומר, תיק שניתן יהיה לעשות אתו משהו.

בשלב זה אף יוזמן החשוד לחקירה. החקירה היא אינה תהליך קל ופשוט עבור הנאשם. בחקירה מפעילים על פי רוב לחץ רב על הנאשם כאשר המטרה היא שהוא פשוט יודה במיוחס לו. גם אם החשד אמתי וגם אם לא, זו המגמה. ישנם חשודים שעלולים להישבר בשלב הזה כי זו בדיוק הכוונה של החוקרים. ברור שאם לנחקר יהיה עורך דין מטעם 7LAW שילווה אותו וייעץ לו איך וכיצד לנהוג בכל שלב וכמובן יבהיר לו את זכויותיו, המעמד שלו יהיה הרבה יותר טוב והוא ידע מה לענות, איך לענות ואם בכלל לענות.

עורך דין מאזן כוחות בחדר החקירות

ברור שבחדר החקירה, החזק הוא החוקר והנחקר הוא החלש וחסר האונים. הזכות לפנות ולהיעזר בליווי מקצועי של עורך דין פלילי גיל באיער למשל, פותר את הבעיה ולמעשה מאזן את הכוחות בין הצדדים. הנחקר מקבל תמיכה וחש הרבה יותר בטוח ומוגן כאשר הוא יודע שיש מאחוריו אדם מומחה בדיוק בתחום הפלילי אשר בו הוא נחקר.

מונעים הגשת כתב אישום

חשוב לדעת כי בעזרת עורך דין ניתן אף למנוע את הגשת כתב האישום ולמעשה להימנע מכל התהליך כבר בתחילת הדרך.

כדאי מאוד בכל הליך פלילי, לפנות ולהיעזר בעורך דין לענייני פלילים.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תרגום משפטי – מה זה ולשם מה אנחנו צריכים אותו
בעולם של ימנו, אשר הפך עם השנים לכפר גלובלי קטן במסגרתו אנחנו עושים עסקים עם אנשים בקצה השני של העולם,...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021
עורך דין לירושה
תכנון מס נכון יכול להיעשות גם על ידי ביצוע פעולות שונות להעברת בעלות על נכסים, ובכך לפטור את המחזיק...
קרא עוד »
אפר 28, 2021
התנגדות לצו קיום צוואה
פטירת אדם קרוב מלווה לעיתים, לצד האבל הכבד, גם באכזבה גדולה על החלטות שקיבל בנוגע לירושה שלו. לפעמים,...
קרא עוד »
יונ 30, 2021