גישור בגירושין

גישור בגירושין

מספר הזוגות בישראל הבוחר מידי שנה לפרק את החבילה רק הולך ועולה. זוגות רבים מוצאים את עצמם נכנסים למבוך של סכסוכים בלתי פוסקים מבלי שיש בידיהם את הכלים לנהל את הנושא. רבים מהם בוחרים להיעזר בשירותיו של עורך דין על מנת להצליח להתמודד עם הקושי המלווה בתהליך ועל מנת להצליח לשמור על מירב זכויותיהם בעת סיום פרק זה בחייהם. אך בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה אחרת צומחת ועולה והיא הפנייה לגישור גירושין. גישור בגירושין נעשה לרוב אך הוא על ידי עורך דין אשר מתמחה בתחום זה ומטרתו לעזור לבני הזוג לסיים את התהליך בצורה נעימה יותר ועל ידי הסכמות משותפות.

מהו הליך גישור בגירושין?

פעמים רבות כאשר אנו פוגשים בזוג אשר עבר או עובר תהליך גירושין או כאשר אנו חושבים על התהליך הסיטואציה הראשונה שעולה בראשנו היא מלחמות אינסופיות בנוגע לדברים רבים. אמנם גירושין אכן מביאים איתם מספר רב של נושאים עליהם ישנן מחלוקות כגון חלוקת הרכוש, גובה דמי המזונות, הסדרי הראייה ומשמורת אך אין זה מחייב כי הדיון צריך להיפתר רק בכוח.

ניתן לראות כי גישור הפרך להיות דרך מרכזית עבור בני זוג רבים אשר בוחרים לפרק את החבילה מצב אחד אך מעוניינים לעשות זאת בדרך טובה ונעימה מצד שני הן עבורם והן עבור הילדים. תהליך גישור נעשה על ידי עורך דין מוסמך אשר תפקידו לפשר בין הצדדים ולדאוג לזכויות של שניהם באופן שווה והוגן. במהלך התהליך עולים לדיון כל הנושאים בהן קיימת מחלוקת ובעזרת תיווכו של עורך הדין והכלים הרבים אותם הוא מספק בני הזוג מגיעים להבנות משותפות ולהסכם אחד אשר בסופו של דבר נחתם על ידי שניהם ומוגש לבית המשפט שם הוא מקבל תוקף משפטי.

מדוע דווקא גישור?

הליך גישור הינו ההליך הטוב ביותר לפתירת כל סכסוך, קל וחומר סכסוך בנושא גירושין. הוא מאפשר לצדדים להביע את עצמם בצורה נוחה ונעימה ולהגיע להבנות משותפות אשר מונעות ויכוחים רבים ומיותרים. התהליך מאפשר לכל סכסוך להיפתר על מי מנוחות מבלי לפגוע באף אחד מהצדדים ואין ספק כי זהו היתרון המשמעותי בגינו רבים בוחרים בו כיום.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון בתל אביב – השירות המבוקש ביותר
הרבה אזרחים ישראליים נמצאים בסיטואציה שבה הם מבקשים סיוע בשירות להגשת מסמכים מתורגמים לצורך הליכים...
קרא עוד »
אפר 29, 2021
עורך דין פלילי
הייצוג במשפט הפלילי הוא חלק חשוב ביותר במערכת המשפט. חשוב להבין את תפקידם של עורכי דין ושופטים בקביעת...
קרא עוד »
יונ 18, 2022
תאונת דרכים הזכויות והחובות שלכם בזמן תאונה
כל מי שנוהג ברכב, חייב לקחת בחשבון שבשלב כזה או אחר הוא עלול להיקלע לתאונת דרכים. חלק גדול מתאונות...
קרא עוד »
נוב 03, 2018