שללו לי את הרישיון כי נהגתי שיכור, יש מה לעשות בעניין?

שללו לי את הרישיון כי נהגתי שיכור

עבירה של נהיגה בשכרות תוביל פעמים רבות לשלילה של רישיון הנהיגה של הנהג, בעיקר לאור העובדה שכמות הנהגים שנוהגים בשכרות הולכת וגדלה בשנים האחרונות ויש יותר תאונות בהם מעורבים נהגים שנוהגים תחת השפעת אלכוהול. 

מה מוגדרת עבירה של נהיגה בשכרות

כדי שנהג יוגדר כך שנהג בשכרות יש צורך להוכיח שרמת האלכוהול בדמו הייתה מעל הערכים המוגדרים בחוק. את ההוכחות הללו ניתן לקבל באמצעות בדיקת ינשוף או באמצעות בדיקת דם, כאשר במידה ונהג מסרב לבצע את הבדיקה, נקודת המוצא היא שהוא נמצא תחת השפעת אלכוהול והסיכוי כי הוא יורשע בעבירה ורישיונו יישלל גדול ביותר. במקרה של נהג צעיר או חדש החוק אף מחמיר יותר ויש מצב שרישיונו לא יחודש והוא יאלץ לעבור מחדש תיאוריה וטסט.

מה יכול לעשות נהג שרישיונו נשלל בשל נהיגה תחת השפעת אלכוהול

על פי חוק יש ענישת מינימום לנהג אשר נתפס נוהג בשכרות ולמעשה כל נהג אשר נתפס יכול לקבל באופן אוטומטי פסילת רישיון למשך שנתיים. יחד עם זאת יש מקרים בהם לשופט יש אפשרות לקבוע ענישה פחותה בהתאם לנסיבות למשל אם אדם נעזר ברישיונו לטובת פרנסה הוא יכול להקל את הענישה. בסופו של דבר, ההמלצה היא לכל נהג אשר נתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול לפנות בהקדם אל עורך דין תעבורה נהיגה בשכרות מומחה בתחום.

מה יכול לעשות עורך דין בנושא של שלילת רישיון 

אדם שרישיונו נשלל לשנה או יותר מקבל זמן למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבדיקת כשירות נהיגה כדי שיוכל לקבל אישור כשירות לקבלת רישיון בסיום תקופת שלילת רישיון, עורך דין אשר מכיר את התחום יוכל ללוות את האדם ולצמצם נזקים שונים כדי שהנהג לא יפגע בעתיד, שכן המכון יכול לתת חוות דעת של אי כשירות כך שרישיונו של האדם לא יוחזר גם בתום תקופת השלילה.

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רכישת דירה מקבלן
הרבה אנשים מעוניינים לשכור דירה מקבלן. הסיבה לכך היא שהם רוצים לחסוך כסף ולהימנע מהטרחה של הצורך...
קרא עוד »
אוג 29, 2022
מצבים נפוצים של מקרי רשלנות רפואית בהריון
המציאות מוכיחה כי רוב הנשים שיולדות בישראל, עוברות את הלידה בצורה מוצלחת. עם זאת בחלק קטן מהמקרים...
קרא עוד »
אוג 03, 2022
נוטריון לרוסית – זאת הסיבה שאתם זקוקים לו
אותה עליה משמעותית שהגיעה לארץ מרוסיה היא לא סוד. העולים, דוברי השפה הרוסית, לאו דווקא מגיעים מרוסיא...
קרא עוד »
אוק 07, 2019