שללו לי את הרישיון כי נהגתי שיכור, יש מה לעשות בעניין?

עבירה של נהיגה בשכרות תוביל פעמים רבות לשלילה של רישיון הנהיגה של הנהג, בעיקר לאור העובדה שכמות הנהגים שנוהגים בשכרות הולכת וגדלה בשנים האחרונות ויש יותר תאונות בהם מעורבים נהגים שנוהגים תחת השפעת אלכוהול. 

מה מוגדרת עבירה של נהיגה בשכרות

כדי שנהג יוגדר כך שנהג בשכרות יש צורך להוכיח שרמת האלכוהול בדמו הייתה מעל הערכים המוגדרים בחוק. את ההוכחות הללו ניתן לקבל באמצעות בדיקת ינשוף או באמצעות בדיקת דם, כאשר במידה ונהג מסרב לבצע את הבדיקה, נקודת המוצא היא שהוא נמצא תחת השפעת אלכוהול והסיכוי כי הוא יורשע בעבירה ורישיונו יישלל גדול ביותר. במקרה של נהג צעיר או חדש החוק אף מחמיר יותר ויש מצב שרישיונו לא יחודש והוא יאלץ לעבור מחדש תיאוריה וטסט.

מה יכול לעשות נהג שרישיונו נשלל בשל נהיגה תחת השפעת אלכוהול

על פי חוק יש ענישת מינימום לנהג אשר נתפס נוהג בשכרות ולמעשה כל נהג אשר נתפס יכול לקבל באופן אוטומטי פסילת רישיון למשך שנתיים. יחד עם זאת יש מקרים בהם לשופט יש אפשרות לקבוע ענישה פחותה בהתאם לנסיבות למשל אם אדם נעזר ברישיונו לטובת פרנסה הוא יכול להקל את הענישה. בסופו של דבר, ההמלצה היא לכל נהג אשר נתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול לפנות בהקדם אל עורך דין תעבורה נהיגה בשכרות מומחה בתחום.

מה יכול לעשות עורך דין בנושא של שלילת רישיון 

אדם שרישיונו נשלל לשנה או יותר מקבל זמן למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבדיקת כשירות נהיגה כדי שיוכל לקבל אישור כשירות לקבלת רישיון בסיום תקופת שלילת רישיון, עורך דין אשר מכיר את התחום יוכל ללוות את האדם ולצמצם נזקים שונים כדי שהנהג לא יפגע בעתיד, שכן המכון יכול לתת חוות דעת של אי כשירות כך שרישיונו של האדם לא יוחזר גם בתום תקופת השלילה.

 

אולי יעניין אתכם?

עורך דין פלילי

הייצוג במשפט הפלילי הוא חלק חשוב ביותר במערכת המשפט. חשוב להבין את תפקידם של עורכי דין ושופטים בקביעת תוקפו והשפעתו של פשע. חלק זה ידון

קרא עוד »

עבירת תגרה במקום ציבורי

תגרה במקום ציבורי הינה עבירת אלימות שתכליתה לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע קטטות רבות משתתפים. העבירה נכללת בחוק העונשין, התשל"ז-1977 בפרק ח' שעניינו "פגיעות בסדרי

קרא עוד »