מעצר שווא בצבא – מה נוכל לעשות במצב כזה?

חיילים בשירות הצבאי מוצאים את עצמם מתמודדים עם מערכת משומנת ומיומנת. זוהי הסיבה שבגללה כל מהלך כזה או אחר מול המערכת יכול להיראות כמהלך שהוא אבוד מראש. עם זאת יהיה עליכם להילחם על מנת לקבל את אשר מגיע לכם מתוקף החוק. הרי החוק האזרחי תקף גם לגבי חיילים שנמצאים בעיצומו של השירות הצבאי.

מה אפשר לעשות במקרה שבו מתרחש מעצר שווא בצבא? זוהי סוגייה שלא מעט חיילים נדרשים להתמודד איתה. בחלק מהמקרים מעצר של חיילים קורה מנסיבות לא מוצדקות, דבר שעלול להביא לטראומה של ממש. חיילים שמגיעים לשרת את המדינה מוצאים את עצמם מובלים ישירות לחדר החקירות.

מהו מעצר שווא?

כל אחד מאיתנו מכיר את ההגדרה של מעצר שווא. מדובר על מעצר שלא בהכרח מתכתב עם מה שקורה במציאות. כלומר שעוצרים בן אדם מסוים מבלי שתהיה לכך הצדקה אמיתית. מעצרים צבאיים כמו מעצרים רגילים אמורים להתרחש רק כאשר ישנו אקדח מעשן. במקרה שאין הצדקה אמיתית למעצר יהיה ניתן למצוא כל מיני אלטרנטיבות שונות. כל מעצר עלול לפגוע מאוד באדם שאותו עוצרים, בטח אם מדובר על חייל צעיר.

אל מי כדאי לפנות במקרה שכזה?

גם אם ישנה סיבה מוצדקת שבגללה עצרו אתכם, מוטב לעשות זאת בצורה טובה ומכבדת. מעצרים צבאיים כמו כל מעצר אחר צריכים לעשות בהתאם לחוקים ולפרמטרים שונים. השאיפה היא שיהיה אפשר להביא את החשוד לחקירה מבלי לפגוע בו יתר על המידה. במקרה שבו אתם מרגישים כי עצרו אתכם ללא כל סיבה מוצדקת יהיה עליכם לפנות לעורך דין צבאי. מדובר על איש מקצוע שמכיר את החוקים השונים, ויסביר לכם בדיוק מה כדאי לכם לעשות.

עורך דין המתמחה במעצרים צבאיים

על מעצר צבאי הוא אחר, עם זאת כל המעצרים הצבאיים יהיו כפופים בדיוק לאותם החוקים. אתם מהצד שלכם צריכים לחפש עורך דין אשר מתמחה בנושא של מעצרים צבאיים. הוא ידע בדיוק איך מעצר צבאי אמור להיראות, ומה החוקרים אמורים להציג בפני החשוד שלהם. אם מעצר צבאי לא מתבצע על פי החוק זוהי עבירה שלא ניתן להקל בה ראש. עבירה שאתם מוכרחים לנסות להוציא ממנה את מירב התועלת.

מה אפשר להשיג לאחר מעצר שווא?

הטראומה של המעצר ככל הנראה תלווה אתכם תקופה ארוכה, יש כאלה שאומרים לכל החיים. עם זאת אתם לא יכולים להישאר אדישים לעובדה כי יש עוד דברים אחרים שניתן להשיג. מעצרים צבאיים שלא מתרחשים בהתאם לחוק עלולים להגביל את המשפט עצמו, במידה ויש כזה. מעבר לכך הצבא יכול לפצות את החייל שהיה נדרש לעבור את מה שהוא עבר במהלך המעצר עצמו. עם עורך דין צבאי מנוסה תוכלו להוציא את המירב מהמקרה הזה.

אולי יעניין אתכם?

לוגו לעורך דין

לוגו הוא סימן או סמל גרפי המשמשים בדרך כלל עסקים, ארגונים וישויות משפטיות אחרות כדי לזהות את עצמם ואת המוצרים שלהם. סמלי לוגו משמשים גם

קרא עוד »