מהו חוק סיעוד?

החוקים השונים שנחקקו לאורך השנים נועדו לשמור על סדר בחיים הציבוריים אך גם בחיינו האישיים. אחד החוקים החשובים ביותר עבור אנשים מבוגרים, פנסיונרים וקשישים, הינו חוק סיעוד. חוק זה בעצם מגדיר מתי אדם נחשב לסיעודי. ומי שעומק בקריטריונים של חוק סיעוד יכול להגיש תביעת סיעוד. אותם תגמולים מאפשרים לקבל את הטיפול הרפואי וההשגחה שכה נדרשים לאנשים שאינם בעלי יכולת תפקוד עצמית מספקת.

במי חוק סיעוד מכיר לקביעת מצב סיעודי

חוק הסיעוד עצמו איננו יכול להגדיר באופן חד משמעי האם כל אחד מאיתנו, הורה מבוגר או קרוב משפחה קשיש, נמצא ממש ברגע זה במצב סיעודי. על פי החוק, כדי לקבוע מצב סיעודי נדרש רופא להחליט כי קיימת הצדקה לכך. הרופא שלכם או של הוריכם שממלא טופס מידע רפואי סיעודי מתאר כי על פי ההבחנה המקצועית שלו, מדובר באדם סיעודי (מבחינה תפקודית גופנית או מבחינה מנטלית, שכלית). החוק מכיר גם במבחן תפקוד שנקרא ADL, לטובת הקביעה מתי נבדק מסוים אכן נחשב לסיעודי ולכן, זקוק לטיפול, השגחה ותגמולים שיכולים לממן את הטיפול.

מהן הזכויות שמגיעות על פי חוק סיעוד

חוק הסיעוד מהווה קו מנחה הן עבור ביטוח לאומי והן עבור חברות ביטוח פרטיות. הגשת תביעת סיעוד בעזרת עו"ד ביטוח סיעודי בהתאם לחוק זה מאפשרת להוריד חלק מהנטל הכספי והנפשי מבני המשפחה המטפלים. העברת הנטל לביטוח לאומי ולחברת ביטוח פרטית נעשית בזכות השימוש בזכויות השונות. לדוגמא, קבלת שעות טיפול בבית, בכל שבוע. חיבור ללחצן מצוקה. קבלת אביזרי ספיגה ללא עלות. קבלת גמלת ביטוח חודשית ולעיתים פיצוי כספי חד פעמי. בשורה התחתונה, חוק סיעוד הינו חוק סוציאלי ממדרגה ראשונה, שמביא בחשבון את צרכי האוכלוסייה המתבגרת במדינת ישראל.

אולי יעניין אתכם?

לוגו לעורך דין

לוגו הוא סימן או סמל גרפי המשמשים בדרך כלל עסקים, ארגונים וישויות משפטיות אחרות כדי לזהות את עצמם ואת המוצרים שלהם. סמלי לוגו משמשים גם

קרא עוד »