איך מבטלים חוזה מכר לדירה?

ביטול חוזה מכר דירה

אחד מהדברים המורכבים, שעלולים להיות גם מלחיצים, זה המצב שבו רוצים לבטל חוזה מכר לדירה. העניין מורכב שכן מדובר על עסקאות בהיקף מאוד גדול, ולמעשה עבור רבים מאתנו, רכישה או מכירה של דירה זו העסקה הכי גדולה שנעשה מבחינה כלכלית. איך מבטלים ומה אומר החוק? התשובות לפניכם.

איזו עילה קיימת לביטול חוזה מכר לדירה?

חשוב להבין שכאשר מנסים לענות על השאלה איך מבטלים חוזה מכר לדירה, יש לכך כמה תנאים ברורים. כלומר, זה שלא שאחד מהצדדים יכול לקום בוקר אחד וככה סתם, על דעת עצמו, להחליט שהוא רוצה לבטל את החוזה. בחוק קבועות מספר עילות בנושא ביטול חוזה מכר לדירה, כמו:

  • פגם בגמירות דעת ו/או במסוימות
  • פגם בתום הלב במו"מ
  • פגם בדרישת הכתב

מה שכן, אפילו כאשר קיימת אחת מהעילות הללו לביטול החוזה, טבעי שהעניין לא יהיה כל כך פשוט. לכן אתם חייבים שיעמוד לצדכם עו"ד מקצועי שיוכל לעזור לכם לכל אורך הדרך.

מחפשים עו"ד טוב? בררו תחילה כמה שיותר פרטים אודותיו

בין אם אתם צריכים היום משרד עורכי דין שיעזור לכם לבטל את חוזה המכר לדירה ובין אם אתם צריכים עו"ד לכל פעולה אחרת, עצרו ובדקו במי אתם בוחרים. האם כל עו"ד יתאים לכם והאם כל עו"ד מגיע עם ניסיון וידע? זה לא בדיוק כך. לכן חשוב לברר ממתי הוא עוסק בתחום, וגם, כמובן, כמה הוא גובה תמורת השירות שהוא מציע.

האם לעוה"ד יש מוניטין של איש מקצוע מוצלח בתחומו?

זו סוגיה מאוד חשובה ולא כדאי לזלזל בה. עוה"ד שלכם חייב להיות אדם מוכר ובעל מוניטין של מישהו שכמעט תמיד זוכה בסוגיות שונות עבור הלקוחות שלו. אתם לא רוצים לפנות לאדם אנונימי שלא יוכל לסייע לכם ולכן חשוב שתשקיעו מאמץ ותבררו מראש כל מה שיכול להיות רלוונטי לבחירה שלכם בעו"ד כזה או אחר.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שחר ולר – עורכת דין שתעמוד לצידכם בכל דבר
כשאנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין, בוודאי בתחום העסקי, ובפרט כשמדובר בעורך דין אשר אמור מצד אחד...
קרא עוד »
פבר 28, 2020
הוצאת רישיון קבלן – למה זה חשוב?
אחד הרישיונות החשובים ביותר בעולם הבנייה, בין אם זה מתייחס לבניית מבני מגורים או בניית מבני עסקים...
קרא עוד »
דצמ 22, 2020
פיצויים לדור שני של ניצולי שואה
יום השואה מצוין פעם אחת בשנה במדינת ישראל, אבל עבור רבים יום זהו יום אשר חוויים אותם  365 ימים בשנה בכל...
קרא עוד »
מרץ 23, 2023