החשיבות בהסכם ממון על נכס

הסכם ממון נערך עבור בני זוג הרוצים למסד יחסיהם. כך כאשר הם רווקים ומעוניינים להתחתן ובמיוחד כאשר נוצרות מערכות יחסים שניות בחייהם. קיימות סיטואציות שונות. בעת נישואין ראשוניים עשוי להיווצר מצב שבן זוג אחד מגיע ממשפחה עשירה ועם רכוש. בפרק ב' מגיעים, לרוב, האנשים עם רכוש בבעלותם. החשיבות בהסכם כזה היא בקביעת כללים  בנושאים שונים בעת פרידה, ובין היתר, לגבי בעלות על נכס משותף או אחד שהיה בבעלות אחד מבני הזוג. נושאים אחרים חשובים שיש להתייחס אליהם הם משכנתא, הלוואות ומוצרים פיננסיים אחרים קיימים, בעלויות על תכולה ומיני פרטים אחרים.

לפרטים  ולקבלת ייעוץ בנושא הסכם ממון על נכס צרו קשר עם עו"ד אורי גנור >>>

התאמתו לסיטואציות שונות

הוא נדרש בסיטואציות שונות ובכל אחת מהן יותאם התוכן הרצוי. היתרון העיקרי בהסכם כזה הוא ניסוחו בלשון משפטית ועל פי חוקים קיימים. זאת, כדי שניתן יהיה לממש אותו היטב או לתקוף אותו בבית משפט בעת שקיימות הפרות של מי מהצדדים. הסכם כזה נחשב לרגיש בגלל שמעורבים בו רגשות ואמוציות רבות. מיסוד יחסים נעשה לטובת חיים משותפים אבל בהסכם יש להכניס, בפועל, הגבלות המנוגדות לרעיון האיחוד. הפתרון נעשה על ידי ניסוח קר וחותך שתורם לכך שכל הנושאים הרלוונטיים יהיו ברורים לכל צד. 

ייצוג מקצועי

אפשרויות רבות עומדות בפני שני הצדים. בין היתר, שהנכס יישאר בבעלות של אחד מהם, מכירתו וחלוקת הכסף בין הצדדים, רכישת חלקו של השני ועוד. במקרים רבים, ההחלטות תתקבלנה ביחס לרכוש אחר קיים, לכספים צבורים ועוד. הסכם טוב יימנע מחלוקות כספיות שעלולות להתווסף למחלוקות רגשיות וטעונות אחרות הקיימות בעת פרידה כואבת. בכך יתרונו. מומלץ לקבל שירות מעורך דין בעל ידע רב וניסיון עשיר בתחום. הוא ישמח להכין הסכם מסודר על פי צרכי ורצונות שני הצדדים. 

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין נדלן בירושלים – בדיוק מה שאתם צריכים
עסקאות נדל"ן אינן דבר פשוט כלל וכלל ולמרות זאת, הן מהנפוצות ביותר בישראל. במדינה הנמצאת בתנופת בנייה...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
תאונות עבודה
תאונות במקום העבודה יכולות להתרחש תמיד, ומבלי שיהיה לכם כל צפי לדבר. אז מה תצטרכו לעשות במקרים של...
קרא עוד »
מרץ 15, 2021
מה ההבדל בין תקופת המתנה לבין תקופת אכשרה
אדם הבא לרכוש פוליסת סיעוד, מגלה שני מושגים שלא תמיד נהירים לו. תקופת המתנה ותקופת אכשרה. חשוב להבין...
קרא עוד »
פבר 16, 2019