תאונת דרכים הזכויות והחובות שלכם בזמן תאונה

זכויות וחובות בזמן תאונה

כל מי שנוהג ברכב, חייב לקחת בחשבון שבשלב כזה או אחר הוא עלול להיקלע לתאונת דרכים. חלק גדול מתאונות הדרכים נגרם בשל אי זהירות של אחד הנהגים, ובחלק מהמקרים מדובר על אי זהירות של שניהם. חלק מהנהגים מאמינים שזכות הקדימה שייכת להם, ולכן הנהג השני חייב לתת להם לעבור ראשונים. לא פעם, גישה מסוג זה מביאה לתאונות דרכים מיותרות, שהיו יכולות להימנע אם כל נהג היה לוקח על עצמו את האחריות הדרושה. לכן הכלל החשוב ביותר, הוא להיות דרוך וזהיר, לא לקחת שום דבר כמובן מאליו ולהיות מוכן לכל סיטואציה. כמובן שבמציאות לא פשוט לשמור על הכלל הזה, ולכן תאונות יכולות לקרות לכל אחד, גם אם הוא שמר על זהירות וערנות מקסימלית. במקרה של תאונה חשוב לשמור על אורח רוח, לקחת כמה נשימות עמוקות ולזכור מהן החובות ומהן הזכויות שלכם, לא יודעים פנו למשרד עורך דין תעבורה כבר עכשיו. רוב התאונות לא מדווחות בכלל למשטרה, בעיקר בגלל שמדובר על נזק שולי או לחילופין בגלל שהפוגע ברח ולא השאיר שום פרטים מזהים.

תאונות דרכים – הזכויות והחובות שלכם שכדאי להכיר

במדינת ישראל קיימות תקנות ברורות, הקובעות בדיוק כיצד נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים צריך להתנהג, ללא שום קשר לשאלה – מי אשם. אנשים רבים נוטים להילחץ ולהיבהל, דבר שגורם להם לברוח ממקום האירוע, למרות שלמעשה הם אינם אשמים כלל בתאונה. במקרים כאלו העונש שנגזר עליהם חמור ביותר, היות והם מואשמים בהפקרה אחרי פגיעה. למעשה, הם מחויבים לעצור בצד ולהזעיק את כוחות ההצלה במידה ואדם אחר נפגע באירוע. כמו כן, אסור להם להזיז את הרכב, על מנת לאפשר למשטרה לבצע את עבודתה. לפי החוק, ויאמר לכם זאת כל עו"ד תעבורה entezam.org יש צורך להגיש עזרה ראשונה לאדם שנפגע, או לפחות למנוע ממנו כל נזק נוסף. יש צורך להישאר במקום ולחכות להגעת שירותי ההצלה והמשטרה. במידה ומדובר על נזק לרכוש, יש צורך להשאיר פרטים אישיים לצד הנפגע, כולל מקרים שבהם פוגעים ברכב חונה.

לסיכום, כל נהג חייב לדעת את החובות והזכויות שלו במקרה שהוא מעורב בתאונת דרכים. חשוב לשמור על מוסריות, להשאיר פרטים ובמידת הצורך להזעיק את שירותי ההצלה.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תופעת האלימות בקרב מטפלים סיעודים בשנים האחרות
אי אפשר להתעלם מכך כי אחד המקצועות הקשים ביותר זה מקצוע הסיעוד. קודם כל המטפלים הסיעודיים לא זוכים...
קרא עוד »
מרץ 06, 2019
נהיגה בשכרות נהג חדש – איך מתמודדים עם סיטואציה כזו?
נהיגה בשכרות, נחשבת לאחת מעבירות התנועה החמורות ביותר שיש. המדינה מתייחסת לעבירה זו בחומרה ומענישה...
קרא עוד »
ספט 10, 2020
גרימת מוות ברשלנות – זה יכול לקרות לכל אחד
כמה עצוב זה יכול להיות. אין ספק שההרגשה קשה מאוד, גם אם הדבר בוצע לגמרי בלי שתתכוונו או תרצו בכך....
קרא עוד »
אוג 18, 2020