עורך דין להוצאת דרכון פורטוגלי

אם בשנתיים האחרונות אתם רואים לא מעט פרסומים בתקשורת על הוצאת דרכון פורטוגלי, מוטב שתדעו שמדובר בתהליך חדש יחסית שהתחיל בשנת 2015. למעשה, בשנה זו הרשויות בפורטוגל (וגם בספרד), החליטו להעניק לכל צאצאיהם של מגורשי ספרד ופורטוגל אזרחות אירופאית, מה שניתן לפרש כאקט שמביע חרטה על הגירוש האכזרי שיהודי ספרד ופורטוגל חוו. במאמר הבא נעניק לכם את המידע החיוני ביותר בעבורכם על התהליך, לצד טיפים חשובים במיוחד. לגזור ולשמור.

בירור זכאות

לפני שפוצחים בתהליך, ולפני שמתחילים לאסוף מסמכים ביורוקרטיים, חשוב לוודא את זכאותכם לקבלת הדרכון, מה שניתן לעשות בקלות באמצעות רשימת שמות המשפחה שפורסמה על ידי הרשויות בפורטוגל. כמו כן, ניתן לבצע בדיקת זכאות בחינם דרך אתרים של עורכי דין בתחום, כשפה נעצור להמליץ על האתר של עו"ד דרור חייק.

תהליך הוצאת הדרכון הוא לא תהליך קצר, והוא עלול להימשך מעל לשנה. הוא טומן בחובו תהליכים ביורוקרטיים שונים, אבל בסוף התהליך תוכלו ליהנות מדרכון אירופאי ומכל היתרונות הנלווים לו. האם כדאי להוציא דרכון פורטוגלי ללא עורך דין? זו שאלה מצוינת, והתשובה החד משמעית היא שלא, ולו בשל הסיבה הפשוטה שמדובר בתהליך בירוקרטי מול הרשויות בפורטוגל, ולעורכי הדין בתחום יש קשרים והכרות מוקדמת עם הנפשות הפועלות. סיבה נוספת היא שלצד המסמכים, תצטרכו לדאוג למחקר גנאלוגי, לתרגם מסמכים לשפה הפורטוגזית, להוכיח שיש לכם קשר משפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל, להחתים נוטריון, לשלוח טפסים לשגרירות בפורטוגל – ואלה דברים שעולים כסף, כך שהעלויות בין תהליך עצמאי לבין תהליך עם עורך דין הן די זהות, רק שבתהליך העצמאי תצטרכו לבצע את הכל בעצמכם ואילו בתהליך מלווה בעו"ד, הוא זה שיעשה בעבורכם את העבודה הקשה.

יתרונות הדרכון

רבים תוהים מדוע לעבור את התהליך והאם הוא משתלם. ובכן, הוא מאוד משתלם, ואם לא בעבורכם, אז בעבור הילדים שלכם. דרכון פורטוגלי מעניק אזרחות פורטוגלית, שזה אומר למעשה אזרחות אירופאית. בתור אזרחים אירופאיים (שאגב אין שום בעיה להחזיק בשתי אזרחויות: אירופאית וישראלית), אתם זכאים לשלל יתרונות במדינות האיחוד האירופי, החל מתנועה חופשית בין המדינות, דרך האפשרות ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה באירופה, ועד לרכישת נכסי נדל"ן (מה שמעולה למי שמעוניין לגור בחו"ל או לעסוק ביזמות נדל"ן). מלבד היתרונות שצוינו מעלה, הדרכון מעניק לבעליו עוד מגוון רחב של יתרונות נוספים, מה שמעניק הזדמנויות בתחום העסקי, אפשרות ללמוד תחומים שלא נלמדים בארץ (או שהתחום עדיין לא מספיק מפותח), לעבוד מול יזמים אירופאים ולשפר את איכות החיים באופן ניכר. אם תסתכלו על זה לטווח הרחוק, בהחלט תוכלו לראות שמדובר בתהליך משתלם הן ברמה הכלכלית והן ברמת שיפור איכות החיים.

 

דרכון פורטוגלי הוא ללא ספק בין הדברים המשתלמים והחשובים ביותר. טוב לדעת שאם אתם יוצאי עדות המזרח, סביר מאוד להניח שגם אתם זכאים להוצאת הדרכון (חלק מהקהילה היהודית בספרד, היגרה למרוקו, טוניס וכו' לאחר הגירוש), כך שתמיד כדאי לבצע בירור מקדים ולבדוק זכאותכם. בהצלחה.

אולי יעניין אתכם?