מהי חוות דעת משפטית בתחום של קניין רוחני?

חוות דעת משפטית בקניין רוחני

קניין רוחני הינו תחום רחב למדיי, אשר כולל בתוכו לא מעט תתי תחומים שונים, כמו למשל כל התחום של רישום פטנט, הגנה על זכויות יוצרים, סימני מסחר וכדומה. חוות דעת משפטית בתחום הקניין הרוחני יכולה לשנות בצורה משמעותית את כל ההתנהלות של חברה כזו או אחרת, אשר נוגעת בתחום של קניין רוחני. למשל, חברות רבות היום מחזיקות בעמודים עסקיים ברשתות החברתיות השונות, כולל פייסבוק, אינסטגרם וכדומה. על מנת לתחזק את הפרופיל שלהן, הן חייבות להעלות לפחות פעם אחת ביום פוסט שישעשע, יעניין או יחדש משהו עבור הגולשים. ברוב הפעמים מדובר על שילוב בין טקסט קצר לבין תמונה מיוחדת. כמובן שניתן להעלות גם סרטונים, קישורים לעמודים פנימיים באתר של החברה וכדומה. אך השאלה היא, האם כל התמונות וכל התוכן שמועלה על בסיס יום – יומי לרשתות החברתיות השונות, אכן מוגן תחת החוק לזכויות יוצרים?

חוות דעת משפטית בתחום של קניין רוחני – כדאי להכיר

קודם כל, כדאי לדעת כי מבחינה עקרונית כל צילום או כל סוג של תוכן שמועלה לאתר או לעמוד העסקי של החברה, מוגן תחת חוק זכויות יוצרים. הדבר כמובן נובע מתוך ההבנה כי החברה משקיעה לא מעט זמן, אנרגיה ומשאבים כדי להעלות תוכן מעניין, רלוונטי ובעל ערך עבור הגולשים השונים. מצד שני, בתי המשפט בארץ התחילו בשנים האחרונות לצמצם את ההגנה הקיימת על כל הצילומים השונים, במיוחד כאשר מדובר על צילום של מוצרים שונים. חוות הדעת המשפטית בתחום קובעת כי ההגנה קיימת רק עבור צילומים אומנותיים, ואילו צילום של מוצר כזה או אחר – לא מאופיין באופן אומנותי במיוחד ולכן אין עליו שום הגנה מיוחדת. כמובן שניתן לערער על כך באמצעות עורך דין מקצועי ומיומן אשר מתמחה בתחום של קניין רוחני ומכיר בצורה מושלמת את כל פסקי הדין העדכניים ביותר, כמו יוסי סיוון עו"ד קניין רוחני. עורך דין ברמה גבוהה יוכל להביא את בית המשפט לבחון את המקרה שלכם לגופו ולהחליט בהתאם.

לסיכום, חוות דעת משפטית בתחום של קניין רוחני אמורה להתוות את קווי הפעולה הכלליים בכל הקשור לנושא, ולאחר מכן ניתן לבחון כל מקרה ומקרה בנפרד.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – איך זה קשור לרישיון נהיגה?
המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מבצע בדיקות של כשירות רפואית עבור בעלי רישיון נהיגה, כדי לוודא שהם...
קרא עוד »
דצמ 30, 2020
עורך דין נזיקין – הניסיון מביא פיצויים מירביים
עורך דין נזיקין נחשב לאחד מעורכי הדין הפופולאריים ביותר, היות והיום כמעט כל אחד יזדקק לשירותיו בשלב...
קרא עוד »
אוק 02, 2020
שללו לי את הרישיון כי נהגתי שיכור, יש מה לעשות בעניין?
עבירה של נהיגה בשכרות תוביל פעמים רבות לשלילה של רישיון הנהיגה של הנהג, בעיקר לאור העובדה שכמות...
קרא עוד »
נוב 30, 2021