נוטריון בתל אביב – תמצאו בקלות ובמהירות

הרבה אזרחים מוצאים עצמם ברגע בו בה הם חייבים בהגשת מסמכים מתורגמים לצורך הליכים בירוקרטיים. המסמכים הללו צריכים להיות מתורגמים, מאומתים ומאושרים לצורך ההליך הזה.

על מנת לעשות זאת כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בתחום נוטריון בתל אביב שיבצע את התהליך באופן מקצועי.

איך הופכים מעורך דין רגיל לעורך דין נוטריון

על מנת שעורך דין יוכל לקבל את ההסכמה הרשמית לשמש כנוטריון, הוא צריך להיות בעל וותק של מעל עשור בחום המשפטים. זהו למעשה תנאי בסיס ומהותי. ללא הוותק הזה, אין לעורך הדין זכאות לגשת ולקיים את המבחן מטעם לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים. היה וניגש למבחן ועבר אותו בהצלחה, יוכל לקבל באופן פורמלי את ההסמכה ואף יוכל לנסח, לאשר, לתרגם ולאמת מסמכים מסוימים שנדרשים להצגה בבית המשפט כדי שיהיו קבילים.

הסיבה העיקרית והמרכזית ביותר של אזרחים לשכור עורך דין נוטריון בתל אביב היא ביקוש שעלה משמעותית בשנים האחרונות לויזה לצורך לימודים או עבודה בחו"ל. לכן ישנה דרישה עיקרית שהיא חלק לגיטימי מתהליך בירוקרטי מטעם מוסדות שונים לניסוח, תארגום, אישור ואימות מסמכים מסוימים. זהו למעשה הליך מורכב, לכן לא מומלץ שתנסו לעשות זאת ולבד.

הטעות הנפוצה ביותר היא העובדה שמי ששוכר את השירות הזה לא באמת מעודכן שעורך הדין גם יכול לבצע לו את התרגום למסמכים. כאשר עורך הדין גם מתרגם אתם חוסכים זמן, עלויות וכאבי ראש.

חותמת האפוסטיל, מהי?

אותה החותמת שאתם רואים המוטבעת על המסמך לאחר שזה עובר ניסוח, אימות, תרגום ואישור הינה חותמת האפוסטיל, על החותמת הזו אפשר לראות את שם ומספר הרשיון של עורך הדין המטפל והיא שייכת למשרד החוץ. חלק מהמדינות החתומות על אמנת האג אף מסתפקות בחותמת הזאת לאימות נוטריוני עבור שפות נדרשות בתהליך הזה.

מה החוק אומר לגבי עורכי דין נוטריוניים

עורך דין בעל הסמכה להתנהל כנוטריון הוא עורך דין שעבר את המבחן הייעודי של לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים בהצלחה. לאחר שעדכן כמובן שהוא בעל תנאי הבסיס היחיד: עשור של וותק בתחום עריכת הדין. זהו תנאי עקרוני ומהותי והוא היחיד שמזכה את עורך הדין לגשת אל המבחן הזה לאחריו יקבל את ההסמכה לאמת, לאשר, לנסח וגם לתרגם מסמכים מסוימים שנדרשים על מנת להפוך אותם לקבילים בבתי המשפט.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהן זכויותיהם של מבקשי מקלט
על פי הנתונים שמציגה רשות האוכלוסין וההגירה שוהים בישראל כ-30,000 מבקשי מקלט. רובם הגיעו לישראל מסודן או...
קרא עוד »
נוב 04, 2021
ליטיגציה מסחרית – מה זה ואיך זה אמור לעזור לנו?
בלא מעט סדרות וסרטים שעוסקים בתחום המשפט, אנחנו יכולים לראות עורכי דין אשר עומדים בפני שופטים...
קרא עוד »
אפר 10, 2022
שחר ולר – עורכת דין שתעמוד לצידכם בכל דבר
כשאנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין, בוודאי בתחום העסקי, ובפרט כשמדובר בעורך דין אשר אמור מצד אחד...
קרא עוד »
פבר 28, 2020