הוצאת דרכון ספרדי לבד- שווה את המאמץ?

החיים בספרד נוטים לפנות יותר ויותר לעולים ממספר סיבות. בראש ובראשונה, ספרד נחשבת לאקלים הטוב ביותר בכל ימות השנה בקרב מדינות אירופה. 

באזור בלנקה הדרומית למשל, ישנם בממוצע 320 ימי שמש בשנה, וגשמים מעטים ממש אך האם זה שווה את המאמץ לעשות דרכון ספרדי?

הוצאת דרכון ספרדי לבד והקשר לעלויות נכסים?

כמו כן, בספרד מעריכים בעלויות נמוכות של 30% – 40% בגין בעלות על נכסים בהשוואה לבריטניה, למשל, כאשר מזון וחימום זולים במידה ניכרת מכפי שהם במקומות אחרים. 

זרוק את המוניטין של ספרד למטבח פנטסטי, כולל פירות ים טריים והמערך העצום של יינות משובחים במדינה, ויהיה קשה לכולם להתנגד לקסם של המדינה האירופאית הזו.

בין אם היית גולה בספרד שנים רבות ובין אם אתה שוקל לעבור לגור שם בפעם הראשונה בחייך, יש הרבה מה לדעת, כשמדובר בחסימות הדרכים והסיבוכים של להיות אזרח. עם זאת, אנשים רבים מגלים כי ליהנות מאורח החיים הספרדי בהחלט שווה את התהליך המורכב של הגשת בקשה לאזרחות.

מדוע עלי להיות אזרח ספרדי?

ספרד, היא אחת ממדינות אירופה הרבות המרכיבות את האיחוד האירופי – "האיחוד האירופי". כאזרח ספרדי תהיה לך זכות בחירה במדינה זו, מה שיאפשר לך להשפיע על קבלת ההחלטות הפוליטיות לא רק בספרד, אלא גם באיחוד האירופי בכללותו.

חשוב מכך, תוכלו לשאת דרכון ספרדי המשמש כ"כרטיס מוזהב" מבחינת שאר האיחוד האירופי. עם הפיכתכם לאזרחים ספרדים, תהיה לכם הזכות לבקר, לחיות ולעבוד בחופשיות בכל המדינות השייכות לאיחוד האירופי.

דרכים לקבלת אזרחות ספרדית?

הדרך הקלה ביותר להפוך לאזרח ספרדי היא באמצעות הוריך – תהליך בו אתה יכול להעפיל לפי מוצא או לידה – ואינו דורש תקופת תושבות. כדאי לבדוק טוב אפשרויות אלו.

אתה נחשב ספרדי ממוצא ויכול לבקש אזרחות באמצעות 'אפשרות קירבה' אם יש לך אם או אב ספרדי, אם אתה מתחת לגיל 18 ואומצת על ידי ספרדי, או מעל גיל 18 ואתה מאומץ על ידי ספרדי בשנתיים האחרונות. 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
התרת נישואין – מה זה אומר, איך עושים זאת?
התרת נישואין היא תהליך גירושין הנעשה בין בני זוג בעלי זיקה לישראל שכל אחד מהם שייך לעדה אחרת, או לפחות...
קרא עוד »
ינו 21, 2021
ניהול סיכוני הלבנת הון
הלבנת הון היא תהליך להסוות רווחים מפשע, בדרך כלל במטרה להתחמק מהחוק או הרגולציה. הלבנת הון היא מרכיב...
קרא עוד »
ינו 25, 2023
לוגו לעורכי דין וחבילת מיתוג לעורכי דין
עורכי דין צריכים להיות עקביים במיתוג ובשיווק שלהם. עם לוגו מעוצב היטב, עורכי דין יכולים לקבל יתרון על...
קרא עוד »
מאי 08, 2023