גימלה לחדלי פרעון – מה זה אומר?

חדלי פרעון אלו אנשים שהגיעו למצב בו הם אינם מסוגלים לעמוד בהחזרי החובות שלהם. בין אם מדובר על חובות לבנקים או לגופים פיננסיים אחרים, ובין אם אלו ספקים, עובדים וכדומה – תמיד המצב הזה הינו בעייתי מאוד ועלול להשפיע בצורה חמורה על האדם. כי נפילה כלכלית הינה נפילה שקשה מאוד להתרומם ממנה. במיוחד אם היא כרוכה בחובות רבים שממשיכים להכתים את העתיד הכלכלי של החייב. כיוון שהם מעמידים אותו מול צורך לשלם בכל חודש החזרים גבוהים מאוד עבור חובות העבר. כך שהוא מוצא את עצמו במצב מורכב בו הוא אינו מסוגל לייצב את המצב הכלכלי שלו ולהתגבר על הנפילה שריסקה אותו.

החוקים למען השיקום של חדלי פירעון

לנוכח המציאות המאתגרת הזו בה נתונים אנשים שמגיעים להגדרה של חדלות פירעון תוקנו בחוק כללים שונים אשר המטרה שלהם הינה להושיט יד לפושט הרגל ולעזור לו להשתקם למרות ההתרסקות הקשה אותה הוא חווה. בין היתר ינסו להגיע להסדרים אשר יישענו על יכולת ההחזר החודשית שלו. ומעבר לכך ינסו למצוא דרכים להפחית את סכומי החובות שרובצים על כתפיו כדי לאפשר לו לשלם את מה שהוא כן מסוגל, לעבוד ולהרוויח בשלוות נפש בלי להתמודד עם לחץ של נושים שלוחצים עליו כדי לקבל את הכסף שלו.

גמלה שתעזור לחדלי פירעון

בנוסף יש זכויות מסוימות שהמדינה מעניקה לחדלי פירעון. מדובר על זכויות אשר המטרה שלהן היא כמוסבר לעיל, להביא תועלת לחדל הפירעון ולאפשר לו לשקם את המצב הכלכלי שלו חרף הנפילה החמורה שהוא חווה ולמרות הסכומים הגבוהים שהוא חייב לאנשים. גימלה לחדלי פירעון הינה גימלה שבעזרת עורך דין ניתן לבדוק את הזכאות לקבל אותה, ולהיעזר במידת האפשר.

אולי יעניין אתכם?

עו"ד ליטיגציה

עו"ד ליטיגציה

עו"ד ליטיגציה, לא תמיד פשוט למצוא. מתפקידו של עו"ד ליטיגציה לייצג את לקוחותיו בבית המשפט, ובמקרים הללו הוא מכונה ליטגטור, אכן לקוח מהמילה ליטיגציה. בחירת

קרא עוד »