קורות חיים לעורך דין – איך עושים את זה נכון

שוק עורכי הדין בישראל, כידוע, הוא מאוד קשה ובעייתי. משנות התשעים אפשר לראות עלייה ניכרת במספר עורכי הדין, היחס בין מספר העוסקים במקצוע למספר האזרחים במדינה יורד באופן דרסטי, וכל מי שנכנס לשוק, לא יהיה לו קל למצוא עבודה. 

לכן הוא יצטרך להשתמש בכל האמצעים והכלים שעומדים לרשותו. כך למשל, הוא יצטרך לבצע כתיבת קורות חיים שיוכלו להתאים לדרישות המקצוע והשוק בכלל ובפרט לדרישות של משרדי עורכי דין אליהם הוא מגיש מועמדות. 

חשוב להבהיר, יש הבדל בין עורך דין צעיר שזה עתה סיים לימודים ורוצה להשתלב בתחום לבין עורך דין ותיק שמחפש משרד להצטרף אליו. יחד עם זאת, בשני המקרים, יש חשיבות למסמך קורות חיים לעורך דין, לאופן בו כותבים ומגישים אותו ובוודאי לכל הפרטים המצויינים במסמך. כמו בתחומים אחרים, אחת כמה וכמה אצל עורכי דין, מצפים שהפרטים יהיו אמינים ויהיה ניתן לאמת אותם. 

מה צריך להכיל מסמך קורות חיים של עורך דין?

ראשית, חשוב לציין היכן הוא למד ואם אפשר אז גם עם איזה ציון הוא סיים את הלימודים. במידה ומדובר על סיום בהצטיינות, רצוי מאוד לציין זאת על גבי המסמך. 

שנית, יש לציין היכן הוא עבר התמחות ובאילו נושאים. אם במהלך השנים הוא התמחה בעוד תחומים, אז חשוב לציין זאת. 

שלישית, במידה והוא יהיה מעורב בתיקים,פרויקטים או כל דבר אחר שיש לו משמעות, מוטב לציין זאת. 

ארבע, רצוי גם לציין תכונות אופי ייחודיות ומדוע ישתלם למשרד לשכור את שירותיו. לשם כך, יש להוסיף פרטים על סטטוס אישי, שכן הרבה פעמים זה יכול להשפיע כך או אחרת על המגייסים ועל ההחלטה שלהם את מי לקחת לעבודה. 

 

אולי יעניין אתכם?

עורך דין פלילי

הייצוג במשפט הפלילי הוא חלק חשוב ביותר במערכת המשפט. חשוב להבין את תפקידם של עורכי דין ושופטים בקביעת תוקפו והשפעתו של פשע. חלק זה ידון

קרא עוד »

עבירת תגרה במקום ציבורי

תגרה במקום ציבורי הינה עבירת אלימות שתכליתה לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע קטטות רבות משתתפים. העבירה נכללת בחוק העונשין, התשל"ז-1977 בפרק ח' שעניינו "פגיעות בסדרי

קרא עוד »