רשלנות רפואית בצבא – איך תתמודדו עם המצב

במסגרת השירות בצה"ל, על הצבא להיות אחראי למצבו הבריאותי של כל חייל. אם נדרש טיפול, יש לעשות זאת. 

מה אומרות פקודות מטכ"ל?

על פי פקודות מטכ"ל, על הצבא להעניק לחייליו שירות רפואי הן בימי שגרה והן בזמן האימונים. למעשה זהו הגורם היחיד שבמשך כל תקופת השירות אחראי על מצבם הרפואי של החיילים.

הסמכות הרפואית העליונה בצבא הוא קצין רפואה ראשי והוא זה שעליו לנהל את המוסד הרפואי.

על החייל לקבל את הטיפול הטוב ביותר

הפקודות הן מאוד ברורות גם אם לעיתים הן לא מיושמות בשטח. על הטיפול הרפואי שניתן לחייל להיות הטוב ביותר, תוך כדי הקפדה על יחסי אנוש טובים.

כאשר לא מקיימים את פקודות קצין הרפואה הראשי, ייתכן ויגרם נזק בריאותי לחייל, ולכך קוראים – רשלנות רפואית בצבא.

מתי מתקיימת רשלנות רפואית בצבא?

על פי רשלנות רפואית בצבא, זה האחרון איננו ממלא אחר הפקודות, כמו למשל אי מתן טיפול נאות לחייל, כלומר טיפול שאיננו מקצועי.

זאת ועוד רשלנות רפואית בצבא רלוונטית למצבים בהם החייל איננו ממשיך לקבל את הטיפול הרפואי וכאשר גורם רפואי איננו מאמין לתלונותיו ומגלה זלזול כלפיו. 

נפגעתם מרשלנות רפואית?

בכל מקרה בו חייל נפגע מרשלנות רפואית, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיוק במקרים מעין אלה. קיים מצב שתהיו זכאים להגיש נגד הצבא תביעה, וזה יהיה חייב לשלם לכם פיצויים.

במה יכול לעזור עו"ד?

מדובר בעורך דין לענייני צבא המתמחה בתחום תביעות חיילים נגד הצבא, הוא מכיר את כל החוקים והתקנות היטב, הוא זה שייצג את החייל מול מערכות גדולות ומסורבלות.

רצוי לקבוע פגישת ייעוץ, לספר על המקרה שלכם, כך הוא יוכל לדעת טוב יותר, מהם הסיכויים שלכם לנצח בתביעה.

אולי יעניין אתכם?

עורך דין פלילי

הייצוג במשפט הפלילי הוא חלק חשוב ביותר במערכת המשפט. חשוב להבין את תפקידם של עורכי דין ושופטים בקביעת תוקפו והשפעתו של פשע. חלק זה ידון

קרא עוד »

עבירת תגרה במקום ציבורי

תגרה במקום ציבורי הינה עבירת אלימות שתכליתה לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע קטטות רבות משתתפים. העבירה נכללת בחוק העונשין, התשל"ז-1977 בפרק ח' שעניינו "פגיעות בסדרי

קרא עוד »