אני נהג מונית ושללו לי את הרישיון – מה עושים?

שלילת רישיון

שלילת רישיון היא דבר לא נעים לאף בנאדם, לא משנה אם אתה נהג מונית או כל אדם אחר. כאשר הנהיגה היא העבודה שלך והפרנסה שלך הדבר אפילו כואב עוד יותר. במידה ורישיונך נפסל ואתה נהג מונית, אתה נמצא במצב לא פשוט כלל ואתה זקוק לייצוג של עורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

כיצד קורה שנשלל הרישיון?

ישנם 3 סוגים של פסילת רישיון בישראל: כאשר בית המשפט מחליט עליהם, כאשר משחק הרישוי מחליט על כך בשל צבירת נקודות חובה (הצטברו בשל עבירות תנועה) והדרך הנוספת היא פסילה על ידי קצין משטרה, גם כן ככל הנראה אם תתפסו בנהיגה בשכרות או גרימה לתאונת דרכים קטלנית. הרישיון יכול להישלל לצמיתות או לזמן מסוים וכן יידרשו מכם פעולות שונות על מנת לאפשר את החידוש שלו.

אם העבירה נעשתה ברכב פרטי ואני נהג מונית?

לא רק נהגי מוניות נוהגים כל היום לפרנסתם. גם נהגי משאיות, מחסנאים שעובדים על מלגזות, נהגי טרקטורים ועוד. גם אם העבירה נעשתה ברכב הפרטי ולא עם רכב עבודה, הרי שפסילת רישיון היא מצב חמור ולכן הוא חל על כל סוגי הרכבים ורישיונות הנהיגה של אותו אדם. במילים אחרות – אם נשלל רישיונכם בשל סיבה מסוימת שקשורה לרכב הפרטי לא תוכלו לנהוג במונית שלכם, במשאית או בכל כלי רכב אחר הדורש רישיון.

כיצד עורך דין תעבורה יכול לעזור לי?

עורך דין תעבורה מקצועי ובעל ניסיון כמו עו"ד דנה דוד יוכל לעזור לכם לקצר את תוקף פסילת הרישיון או אפילו לבטל אותו לגמרי. דבר נוסף שניתן לעזור בו הוא לסווג את שלילת הרישיון באישור מיוחד בבית המשפט שיאפשר לאדם לנהוג במונית, להמשיך להתפרנס, אולם לא לנהוג ברכבו הפרטי. כמובן שכל מקרה לגופו והסיכויים לא גבוהים במיוחד ברוב המקרים, אך אם אתם רוצים להגדיל את סיכוייכם תזדקקו לשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ואם אפשר אז כמה שיותר מוקדם לפני המשפט, על מנת שזה יוכל לאסוף את המידע הנדרש לפני המשפט ולהדריך אתכם כיצד להתנהג ולהתנהל לפני, במהלך ולאחר המשפט.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין לגביית חובות – מתי נצטרך?
בכל הנוגע לגביית חובות, עורך דין לגביית חובות יכול להיות נכס גדול. הם יכולים לסייע לאנשים פרטיים...
קרא עוד »
פבר 20, 2023
מדוע חפים מפשע זקוקים במיוחד לעורך דין פלילי: מבט מעמיק
מערכת המשפט, להלכה, פועלת על פי העיקרון של "חף מפשע עד שהוכחה אשמתו". עם זאת, בפועל, המסע להוכחת חפות...
קרא עוד »
יול 26, 2023
מהו עריכת יפוי כח מתמשך
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר למי שמונה כסוכן של הזולת להיות בעל סמכות על רכושו של...
קרא עוד »
אוק 12, 2022