מה התפקיד של עורך דין הוצאה לפועל ?

החיים יכולים להיות בהחלט מאתגרים לעיתים, לעמוד מול הוצאה לפועל זו חוויה מאוד לא פשוטה, מה גם שהרבה פעמים אנחנו מדברים על מה שגובה לא רק מחיר כלכלי, כי אם מחיר נפשי ואישי כבדים. הוצאה לפועל היא הליך בו לוקחים לאדם את רכושו אחרי שזה לא מצליח לשלם בעצמו את כל הכסף אותו הוא חייב לבנק או למלווים אחרים. המטרה היא למכור למעשה את הרכוש וכאילו באמצעותו לממן את ההלוואה. 

אלא שהוצאה לפועל לא נגמרת כאן. מדובר על הליך מורכב יותר שעלול לקחת כמה שנים, שכן הרבה פעמים, כאשר מדובר על חובות כבדים מאוד, ההליך כולל בירור עם המלווים וניסיון להגיע עימם להסכם זה או אחר שאמנם יחזיר להם רק חלק מהכסף, אבל בכל מקרה יאפשר לאדם השרוי בחובות לקום מחדש ולשקם את חייו. 

גם במקום הנמוך ביותר, אתם אזרחים שווי זכויות 

ההבדל המהותי בין המדיניות שהייתה קיימת בימי הביניים עד למאה העשרים ובין הימים בהם אנחנו חיים עכשיו, הוא שהיום האזרח לא לבד. אנחנו חיים בעידן בו כל אחד זכאי להגנה של המדינה ומכאן לכל אחד יש זכויות. גם בתוך חובות כבדים יש למלווה זכויות. העבודה של עורך דין הוצאה לפועל היא להצליח לממש את מלוא הפוטנציאל ולאפשר ללקוח ליהנות מהזכויות שמגיעות לו בזכות ולא בחסד. 

עבורכם מדובר על שירות שאתם חייבים לקבל 

אם אתם מחפשים עורך דין הוצאה לפועל אתם בטח במצב לא קל. בדיוק בגלל זה מדובר על שירות שאתם חייבים לקחת בחשבון. רק מי שמבין את התחום היטב יצליח לעזור לכם ולגרור אתכם החוצה מהבוץ, אל תעשו זאת לבד.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות של גישור גירושין: מדריך מקיף
כסמכות בלתי מדוברת בתחום הגירושין ויישוב סכסוכים מטעם האתר של המרכז לגישור גירושין ומשפט, אני כאן...
קרא עוד »
ספט 10, 2023
איך מתחילים הליך גירושין?
יש בני זוג רבים שחשים שהם לא מסוגלים להמשיך את חייהם המשותפים כבני זוג והם רוצים בכל מאודם לפרק את...
קרא עוד »
מרץ 16, 2022
7 דברים שחובה לדעת על עורך דין מקרקעין
אם אתם נכנסים לעולם הנדל"ן, הכרת תפקידו החשוב של עורך דין מקרקעין היא קריטית. עורך דין מקצועי ילווה...
קרא עוד »
מאי 28, 2024