מתי פונים לעורך דין פלילי

עולם המשפט, כפי שאנחנו יודעים, מחולק לשני חלקים עיקריים. חלק אזרחי שבין אדם לחברו או בין אדם לחברה עסקית או כל יישות משפטית עצמאית אחרת, וחלק פלילי, שבין המדינה לכל גורם, בין אם מדובר באזרח או יישות משפטית כזו או אחרת, שנאשמת בביצוע עבירה מסוימת.

ברגע שאנחנו נאשמים בביצוע עבירה מסוימת בתחום הפלילי, הרי מי שיכול לייצג אותנו באופן משפטי הוא אך ורק עורך דין פלילי. מדובר באיש מקצוע שמתמחה ומתנסה בתחום כזה, בייצוג נאשמים בעבירות שונות.

הדין הפלילי כולל בתוכו, בין היתר, עבירות רצח, אלימות, עבירות מין, סמים, הלבנת הון, צווארון לבן ועוד שורה ארוכה של עבירות ברמות שונות. חשוב להדגיש, כפי שכל חשוד, כל נאשם, יכול לעמוד למשפט על ביצוע מספר עבירות, הרי שכך גם כל עורך דין פלילי יכול להתמחות בייצוג נאשמים בביצוע עבירות שונות.

השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא, מתי יש לפנות לעורך דין פלילי וכיצד נעשה זאת. כפי שציינו, עורכי דין בדין הפלילי ייצגו אותנו כאשר המדינה מאשימה אותנו בביצוע עבירה מסוימת, אך עולה שאלה באיזה שלב אנחנו נשכור את שירותיהם ונבקש מהם לייצג אותנו.

מתי נפנה לעורך דין פלילי וכיצד נעשה זאת בצורה נכונה

אנחנו נפנה לעורך דין פלילי, כאשר עולה נגדנו חשד לביצוע עבירה מסוימת. אנחנו לא נחכה עד המשפט, אלא נשכור את שירותיו עוד קודם לכן, על מנת שהוא ילווה אותנו בכל הליך החקירה במשטרה.

אנחנו נבחר את העורך דין, על פי הניסיון שלו ועל פי היכולת שלנו לייצג אותנו, כמה שיותר קרוב וכמה שיותר מהר. אנחנו נרצה שהוא ילווה אותנו לאורך כל התהליך, בשביל שנוכל לשמור ולהשמיע את העמדה שלנו בצורה ברורה.

אולי יעניין אתכם?