סכסוכי ירושה בין אחים – זה לא סרט, זה מציאות

אחת המטרות החשובות והמשמעויות שהורים לוקחים על עצמם, היא שהילדים שלהם אף פעם לא יריבו ותמיד ישארו ביחד. לא מדובר על מריבות של ילדים קטנים, דבר שהוא מוכר בכל בית, דבר שקיים אצל אחים ואחיות תמיד, ולעיתים הוא אפילו דבר חיובי. הכוונה למריבות הרבה יותר משמעותיות. 

הכוונה היא למריבות המתרחשות כאשר הילדים הם בעלי משפחה בעצמם או אנשים בוגרים, אשר רבים על דברים שונים, מה שעלול לפגוע בצורה משמעותית במרקם המשפחתי ובשגרת החיים שלה. לצערם של הורים רבים, גם אם הם מצליחים לשמור על כך שהילדים שלהם לא יריבו כשהם בחיים, הרי לא פעם כשהם מסתלקים מן העולם, מתחילות המריבות. אחת הסיבות העיקריות לכך, הם סכסוכי ירושה. 

באופן טבעי, סכסוכים כאלו יופיעו בדרך כלל אצל משפחות שהירושה של ההורים היא מאוד משמעותית (ראו דוגמאות באתר של יניב אור עורך דין ונוטריון). בין אם זה מבחינת רכוש, נכסים וכסף. אז יש סיבה לריב. במקרים רבים, כשמדובר על משפחות עשירות, סביר להניח שהדבר גם יגיע לכלי התקשורת ויהפוך ציבורי. 

מדוע ישנם סכסוכי ירושה וכיצד מטפלים בכך

ישנן סיבות שונות מדוע ישנם סכסוכי ירושה בין אחים. שתי הסיבות העיקריות הן, חוסר הסכמה על אופי חלוקת הירושה וכן מקרים בהם היא מתחלקת בצורה לא שווה, בין אם זה בגלל שההורים קבעו זאת ובין אם בגלל סיבות אחרות. יש גם מקרים קיצוניים, בהם אחד האחים לקח את הירושה לעצמו ולא סיפר על כך לאחים שלו. 

הדרך להתמודד עם סכסוכי ירושה היא על ידי כך שההורים יכתוב מראש צוואה שתהיה שיווניות. מאחר וזה לא תמיד אפשרי, הרי האופציה השנייה היא להשתמש במנגנון של גישור בשביל להגיע להסכמות בין האחים. 

 

אולי יעניין אתכם?

לוגו לעורך דין

לוגו הוא סימן או סמל גרפי המשמשים בדרך כלל עסקים, ארגונים וישויות משפטיות אחרות כדי לזהות את עצמם ואת המוצרים שלהם. סמלי לוגו משמשים גם

קרא עוד »