למי פונים ייעוץ מס לארה"ב?

אזרחים ישראלים רבים שיש להם אזרחות אמריקאית, גם אם הם אינם מתגוררים כלל בארה"ב, עליהם להגיש דוחות מס לרשויות האמריקאיות, עצמאים ושכירים כאחד. לא כך אחד חייב בהגשת הדוחות, רק אזרחים שעומדים בקריטריונים הבאים, מחויבים להגיש את דוחות המס שלהם.

הקריטריונים הם:

  • אזרחים בעלי אזרחות אמריקאית, אף שאין להם כל נכס בארה"ב, ואפילו אם הם מעולם לא ביקרו שם.
  • אזרחי חוץ (לא אמריקאים) שיש ברשותם כרטיס גרין קארד.
  • שכירים או עצמאיים שעובדים בארה"ב, גם אם אין להם אזרחות אמריקאית. לדוגמא אזרח ישראלי שאין לו אזרחות אמריקאית, אך יש לו נכסים מושקעים בארה" וכדומה, יצטרך להגיש דוחות ולשלם מיסים.

איך מגישים דוחות מס?

תהליך הגשת הדוחות יכול להיות לעיתים ארוך מעט ומורכב, אך הוא משתלם מאוד. הסיבה לכך פשוטה, החזרי המס של ארה"ב שלא כמו המדינה שלנו, הם גדולים מאוד. באם העובד זכאי להחזרי מס הוא יקבל אותם בסכומים גבוהים ביותר.

כדאי לקבל ייעוץ מס לארה"ב מיועץ שמתמחה בתחום המס בארה"ב, כך תדעו האם אתם זכאים על פי הקריטריונים לקבלת החזי מס על הוצאות שונות.

זמן הגשת הדוחות

מתי מגישים את הדוח? איפה מגישים אותו? ובכן ישנו זמן קבוע ומועד מדויק להגשת הדוחות. בדרך כלל תידרשו להגיש את הדוחות שלכם אחת לשנה. לא משנה אם מדובר באזרח אמריקאי או באזרח ישראלי, קיים מועד שנתי אחד להגשת הדוחות.

במקרים מסוימים, תצטרכו להגיש את הדוחות לרשויות המס של מדינה מסוימת בארצות הברית, אל תשכחו לבדוק גם את זה.

בנוסף, אדם שיש ברשותו חשבון בנק עם סכום של מעל 10,000 דולר, עליו להגיש דוח על פעולות בבנקים זרים – fbar. למידע  נוסף אמריקן דוקס

אולי יעניין אתכם?

החשיבות בהסכם ממון על נכס

הסכם ממון נערך עבור בני זוג הרוצים למסד יחסיהם. כך כאשר הם רווקים ומעוניינים להתחתן ובמיוחד כאשר נוצרות מערכות יחסים שניות בחייהם. קיימות סיטואציות שונות.

קרא עוד »