איך ייפוי כוח מתמשך קשור לאפוטרופוס

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך מהווה תחליף נוח ומשתלם יותר למינוי של אפוטרופוס. מדובר על מסמך משפטי שכל אדם מעל גיל  18 הכשיר קוגניטיבית יכול לערוך, על מנת לקבוע מי יקבל את ההחלטות הנוגעות לחיים האישיים שלו, לטיפול הרפואי שלו ולניהול הנכסים שלו. ייפוי כוח מדויק וברור יכול להחליף את הצורך למנות אפוטרופוס, היות ומסמך זה ממנה מיופה כוח שיהיה רשאי לקבל את ההחלטות הרלוונטיות עבור הממנה. הממנה יכול לבחור האם להעניק למיופה הכוח את היכולת לקבל את ההחלטות תוך כדי שיקול דעתו בלבד, או לחילופין, הוא יכול לספק הנחיות ברורות כיצד לנהוג במקרים ספציפיים. בצורה כזו, הממנה יכול יכול להיות רגוע, מתוך ידיעה כי אדם שהוא מאמין בו וסומך עליו, יקבל עבורו את ההחלטות החשובות, במידה והוא לא יוכל לעשות זאת בצורה עצמאית עקב מחלה או מחשבה לא צלולה, קראו עוד בהרחבה בלינק.

כל מה שחשוב לדעת לגבי ייפוי כוח מתמשך ומינוי אפוטרופוס

אדם החולה במחלה קשה או אדם שרואה כי המצב הרפואי שלו הולך ומדרדר, צריך לערוך ייפוי כוח מתמשך על מנת למנוע מהמשפחה שלו דילמות מיותרות. ברוב הפעמים, בני המשפחה אינם יודעים כיצד לנהוג ואילו החלטות רפואיות לקבל, עבור אדם שצלילות המחשבה אבדה לו. אך מי שמתכונן לכך מראש, יכול להחליט בדיוק אילו פעולות יש לבצע במקרה שמצבו הבריאותי ידרדר. המטרה היא להבטיח לעצמכם כי הרצונות שלכם יתבצעו, גם אם אתם בעצמכם לא תוכלו לבצע אותם בצורה עצמאית. ללא ייפוי כוח מתמשך, בית המשפט עלול למנות לכם אפוטרופוס, על מנת שיקבל עבורכם את ההחלטות המהותיות, כל עוד אינכם מסוגלים לבצע אותן בצורה עצמאית. 

> קראו על תקנות הכשרות המשפטית והאפוטרופסות

כדאי לדעת כי העלות של עריכת ייפוי כוח מתמשך נמוכה יותר, מאשר העלות של מינוי אפוטרופוס. לכן מבחינה כלכלית, עדיף לבחור באפשרות הראשונה. כמו כן, כדאי לזכור כי בית המשפט ממנה לכם אפוטרופוס לפי ראות עיניו, ואילו כאשר מדובר על ייפוי כוח מתמשך- אתם בוחרים את האדם שינהל את עניינכם. ניתן לקבוע בדיוק כיצד לנהל את תחומי החיים השונים, אלו החלטות יש לבצע בסיטואציות ספציפיות וכדומה.
כמו כן אפוטרופוס אשר מתמנה על ידי בית המשפט חב חובות דיווח לאפוטרופוס הכללי, מצב אשר באופן רגיל אינו קיים בייפוי כח מתמשך.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
באילו מקרים צריך תרגום נוטריוני?
כאשר אנחנו מדברים היום על עולם העסקים הישראלי אנחנו צריכים לזכור כי מדובר בעולם גלובלי מאי פעם. תשאלו...
קרא עוד »
נוב 15, 2018
העלאת כישורי הכתיבה שלך
כתיבה היא אומנות הדורשת גם יצירתיות וגם טכניקה. שיפור כישורי הכתיבה הוא מסע שכל סופר יוצא אליו, ללא...
קרא עוד »
ינו 24, 2024
התקנת מזגנים – רק בעל מקצוע מוסמך
עבודה של התקנת מזגנים צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע מנוסה ומוסמך אשר ידע לבצע את העבודה בצורה מדויקת...
קרא עוד »
מאי 29, 2022