הוצאת רישיון קבלן – למה זה חשוב?

אחד הרישיונות החשובים ביותר בעולם הבנייה, בין אם זה מתייחס לבניית מבני מגורים או בניית מבני עסקים ואחרים, הוא רישיון קבלן. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה. אי אפשר שאדם שאיננו קבלן רשום, קבלן עם רישיון, יהיה אחראי על בניית מבנה מסוים. זה מסוכן ועלול להביא לפגיעה בבני אדם, רכוש ובסביבה.

הוצאת רישיון קבלן מתבצע בהליך מסודר אשר בו מעורבים רשם הקבלנים מולו מתנהלים ואצלו מתבצע הרישום וכן עורכי דין שעוסקים בתחום ואנשים מומחים אשר אמורים לספק הוכחות ולבדוק, שאכן אפשר לספק רישיון לקבלן.

צריך לציין, בשביל להיות קבלן רשום, חשוב ללמוד את התחום באופן מקצועי. אחרת, אי אפשר בכלל להתחיל את התהליך, שכן חלק גדול מהבדיקה שמתבצעת על ידי הגורמים המקצועיים, מתייחס לשאלה האם יש לקבלן את היכולות והידע לשם עבודות בנייה. בשביל זה צריך ללמוד את המקצוע תחילה.

איך מגישים בקשה להוצאת רישיון?

בשביל להגיש בקשה, יש לפנות לעורכי דין מומחים בתחום כמו עו"ד תומר סופר. הם ידעו לנסח אותה, הם ידעו לברור היטב את המילים והמשפטים אשר הכרחיים להגשת הבקשה, שכן לכל דבר יש משמעות בתהליך. אם הבקשה תיפסל, יהיה מאוד קשה להגיש אותה שנית.

התנאים להגשת רישיון מסוג זה היא עמידה בסטנדרטים וקריטריונים אשר מתבטאים במקצועיות של הקבלן, תקופת הניסיון שלו, התעודות שהוא מחזיק באמתחתו, וכן כיצד הוא צבר את הניסיון שלו. חשוב לציין גם, קבלן לא יכול להירשם אם יש לו עבר פלילי או אם הוא פושט רגל.

מעבר לכך, הרי שיש מבחנים שצריך לעבור וכן לעמוד בפני וועדות שונות. רק לאחר מכן, יהיה ניתן לקבל את הבקשה, אם רשם הקבלנים יחליט שאין סיבה שלא להעניק לקבלן את הרישיון.

אולי יעניין אתכם?