מצבים נפוצים של מקרי רשלנות רפואית בהריון

המציאות מוכיחה כי רוב הנשים שיולדות בישראל, עוברות את הלידה בצורה מוצלחת. עם זאת בחלק קטן מהמקרים ישנן נשים שמספרות על חוויות לא נעימות במהלך תקופת ההריון. זה יכול להיות במהלך ההריון עצמו או אפילו בזמן הלידה כאשר האדרנלין גבוה. רשלנות רפואית בהריון היא עניין שחובה לשים עליו את האצבע.

הבעיה עם המון נשים שונות היא שהן לא מבינות לעומק את המשמעות של רשלנות רפואית בזמן הריון. מהסיבה הזאת החלטנו להכין לך רשימה של מצבים נפוצים שקשורים לרשלנות רפואית. כך את תדעי באילו מקרים את יכולה לדרוש פיצוי הולם בהתאם לחומרת המצב ובהתאם לחומרת המקרה.

סוכרת הריון

אחת מכל עשרה נשים תסבול ממחלת הסוכרת בזמן ההריון עצמו. מדובר על מצב יחסית שכיח, כזה שכמו שאת רואה קורה בכל מיני הריונות שונים. ישנה חשיבות לטפל במצב במהירות כדי לא להגיע למצב של פגיעה באישה או בעובר. במקרה שבו הצוות הרפואי לא מזהה מקרוזומיה עוברית, ניתן יהיה לראות זאת בתור רשלנות רפואית. מקרוזומיה עוברית זה מצב שבו העובר הופך להיות גדול מהנורמה, כל זאת בגלל סיבוך של מחלת הסוכרת שהתפתחה בהריון.

זיהומים בגוף

אף אחד לא יכול להבטיח כי ההריון שלך יעבור בצורה מושלמת, אך זוהי כמובן אמורה להיות השאיפה. היווצרות של זיהומים זה לא דבר קל, בטח אם הם עלולים לסכן אותך. הבדיקות השונות שאת עושה בכל חודש מחדש אמורות להיות אלה  שימנעו מהמצב לצאת משליטה. אם הרופאים לא מזהים זיהומים שונים בזמן ההריון עצמו, זוהי עשויה להיות רשלנות רפואית קריטית. הרי הזיהומים האלה עלולים לפגוע בך, וגם בעובר שעדיין לא הגיח לאוויר העולם. המטרה היא להתמודד עם הזיהומים כדי למנוע מהם להפוך להיות קריטיים.

רעלת הריון

רעלת בזמן ההריון היא פחות נפוצה בהשוואה לסוכרת בהריון, אך עדיין חובה להכיר גם אותה. מדובר על מצב שבו האישה ההריונית סובלת מעודף לחץ דם, דבר שעלול להוביל לסיבוכים רבים. לא מעט נשים הריוניות איבדו את חייהן בגלל רעלת הריון שלא טופלה כמו שצריך. אם את לא מקבלת טיפול הולם לרעלת הריון מדובר על רשלנות רפואית מהמדרגה הראשונה. את מחויבת להסב את תשומת ליבם של הרופאים לעניין, וגם לדרוש את אשר מגיע לך.

היפוגליקמיה בהריון

עוד מצב שעלול לקרות בהריונות רבים, המצב הזה נובע בגלל רמת סוכן נמוכה בדם. מקרה כזה שלא יקבל את הטיפול ההולם עלול לפגוע בעובר, וגם באם שנושאת אותו ברחמה. המטרה גם כאן תהיה לאבחן בזמן את כל הסימנים השונים המעידים על הימצאותה של הבעיה. ברגע שמעניקים לאם את הטיפול ההולם לא אמורה להיות בעיה עם המצב הזה. אי מתן טיפול רפואי הולם זוהי רשלנות רפואית בהריון שחובה לשים עליה את האצבע.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עריכת צווי ירושה – 5 דגשים חשובים
במידה והנכם מתעסקים בעניין עריכת צווי ירושה, אתם צריכים לדעת כמה וכמה דברים חשובים. הידע הזה הוא כוח...
קרא עוד »
פבר 04, 2021
החשיבות בהכנסה נוספת מהבית
הכנסה פסיבית היא גורם מפתח להצלחתם של אנשים רבים, וזה יכול להיות קשה למצוא דרכים להרוויח כסף מבלי...
קרא עוד »
אוג 23, 2022
גרימת מוות ברשלנות – זה יכול לקרות לכל אחד
כמה עצוב זה יכול להיות. אין ספק שההרגשה קשה מאוד, גם אם הדבר בוצע לגמרי בלי שתתכוונו או תרצו בכך....
קרא עוד »
אוג 18, 2020