שחר ולר

עולם החוזים, בוודאי כל מה שקשור לחוזי ביטוח, הוא דבר מאוד לא פשוט עבור מרבית האנשים. זו הסיבה שרק מעטים באמת צוללים לתוכו, קוראים כל שורה ושורה ומבינים באמת מה החברות השונות מציעות להם, מה הם מקבלים דרך חוזה ביטוח כזה או אחר, מה באמת הם יכולים להרוויח מתוכנית הביטוח שלהם.

יש מצבים בהם אנחנו יכולים למצוא מידע מקיף בנושא, על ידי מאמרים או ספרים של מומחים בתחום, אשר מציעים לנו לא רק מידע אקטואלי, עכשווי, אלא מעבר לכך, הם מציעים לנו אפשרות לראות את הדברים בראיה היסטורית, רחבה, כך שאנחנו נבין טוב יותר ממה הדברים הנובעים, למה הם ככה, איך בדיוק הם משפיעים עלינו בהתבוננות מקיפה, רחבה.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא שחר ולר אשר כתב ספר על כל מה שקשור לסיכון, ביטוח וחוזי ביטוח, זאת על פי חוק חוזה הביטוח שחוקק ב-1981. בספרו הוא מספק לנו תמונת מצב מאוד רחבה, מאוד מגוונת, עם התבוננות היסטורית, מעשית ותיאורטית. הספר ללא ספק יכול לספק מגוון רחב של הזדמנויות ורעיונות ומעבר לכך, הוא מספק תמונת מצב מאוד טובה על עולם הביטוחים מבחוץ ומבפנים, הן עבור אנשים שעוסקים בתחום והן עבור לקוחות אשר נדרשים לחתום על חוזים.

לא במקרה מדובר על סיכון וביטוח, שכן באופן עקרוני שני הצדדים לוקחים סיכון מסוים. חברת הביטוח לוקחת סיכון שכן היא מספקת התחייבות ללקוחות שלה על בסיס המידע שהם מוסרים לה, על בסיס מידע שהחברה אוספת, ובכל זאת, ייתכן מאוד שיש בכך סיכון לא קטן עבורה. ומצד שני, הלקוח עצמו עלול לקחת סיכון, שכן הוא חותם על חוזה ביטוח מסוים, ועליו לנהוג על פי החוזה בשביל לקבל את מה שסוכם בו.

אולי יעניין אתכם?