סיבות לגירושין – מה 5 הסיבות השכיחות ביותר?

גירושין הם לא דבר פשוט כלל. זוג אשר מחלט להתגרש יכול לעשות זאת בצורה נעימה ותוך כדי הסכמות הדדיות או לחילופין, בשל אי הסכמות להגיע למצב שבו הם נדרשים להגיע לבית הדין הרבני או לבית המשפט, אשר הוא יסדיר עבורם את הסוגיות השונות הנוגעות להליך הגירושין. אין ספק שמדובר בהליך מורכב מאוד. ישנן לא מעט סיבות לגירושין וזוג אשר מגיע למצב שבו הוא מחליט להתגרש, יכול לפנות אל עורך דין גישור גירושין מקצועי ומנוסה אשר יסייע לו לעשות זאת בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

 

סיבות לגירושין

אז מהן הסיבות הנפוצות ביותר לגירושין?

  1. אי הסכמות- לא פעם ישנן אי הסכמות בין בני זוג אודות סוגיות שונות הנוגעות לחיי הנישואין. אי הסכמות יכולות להיות משמעותיות מאוד ולפעור תהומות בין בני הזוג ולא פעם כל שנותר הוא להתגרש.
  2. בגידה- אם אחד מבני הזוג בוגד, אין ספק שגירושין הם האופציה הטובה ביותר במקרה שכזה.
  3. פערים דתיים- לא פעם אחד מבני הזוג מחליט לחזור בתשובה או לחילופין לחזור בשאלה, דבר אשר גורם לחוסר יכולת לחיות חיים משותפים יחדיו.
  4. אי הסכמות בנוגע לגידול הילדים- לא פעם בני הזוג מוצאים את עצמם לא מסכימים על רך חינוך הילדים ומגלים כי ישנם פערים בלתי ניתנים לגישור ביניהם.
  5. חוסר התאמה- זוגות רבים אשר התחתנו בגיל צעיר חשים לעיתים במהלך הזמן כי אין באמת התאמה ביניהם והחיים יחדיו מסיבים להם עוול. גם במקרה שכזה גירושין הם אופציה.

הליך גירושין הוא הליך שחייב להתבצע בצורה הטובה ביותר על מנת לשמור על הזכויות של כל אחד מבני הזוג ועל כן, רצוי להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום דיני משפחה העוסק בין היתר גם בתחום הגישור.

קראו גם את דבריי עורכת דין יונית גזל על גירושין בהסכמה

אולי יעניין אתכם?