נהיגה בשכרות נהג חדש – איך מתמודדים עם סיטואציה כזו?

נהיגה בשכרות נהג חדש

נהיגה בשכרות, נחשבת לאחת מעבירות התנועה החמורות ביותר שיש. המדינה מתייחסת לעבירה זו בחומרה ומענישה נהגים שעולים שיכורים על הרכב ונוהגים. יש לכך מספר סיבות. 

ראשית, נהיגה בשכרות היא מסוכנת ועלול לגרום לתאונה עם נפגעים. שנית, המטרה של המדינה היא להרתיע ולגרום לנהגים להימנע מכך. לכן היא נוקטת צעדים משמעותיים מאוד, על מנת שיראו וייראו, לפני שיחליטו לעלות על ההגה כשהם שיכורים. שלישית, מדובר בעבירה אשר לא פעם גם מובילה לביצוע עבירות נוספות, בין אם זה מעבר באור אדום או עבירות תנועה מסוכנות אחרות. 

המדינה מתייחסת בחומרה יתרה לנהיגה בשכרות, כשמדובר בנושא של נהיגה בשכרות נהג חדשכידוע, על נהג חדש חלים כללים אחרים מאשר על נהג ותיק. מעצם העובדה שאין לו עדיין ניסיון בתחום והוא עדיין לא בשל לגמרי לנהוג בצורה רגילה, אז המדינה מטילה על נהגים חדשים מגבלות מסוימות, כולל תקופת ליווי, הגבלה על מספר נוסעים ועוד, עד אשר הוא ירכוש ניסיון ויוכל לנהוג באופן חופשי.

במקרים של שכרות בקרב נהגים חדשים, המדינה מתייחסת בחומרה, גם בגלל העובדה שהם חסרי ניסיון, אך גם בשביל לעורר אצלם את המודעות לחומרת המעשה, שלא יעשו זאת שוב בעתיד. כמו כן, יש בצעד זה אלמנט חינוכי, כלפי נהגים אחרים שאינם מפעילים שיקול דעת ונוהגים אחרי ששתו. 

כיצד אפשר להתמודד עם מצב כזה? 

נהג חדש שנתפס נוהג שיכור, חייב לשכור עורך דין תעבורה שמתמחה בדיני תעבורה אשר ייצג אותו. הוא יכול לפעול במספר מישורים בשביל לנסות ולהפחית את העונש ואף להימנע ממנו לגמרי. החל מהודאה בתמורה לעונש מופחת וכלה בניסיון להוכיל, שהמשטרה ביצעה טעות בתהליך הבדיקה או המעצר, מה שאמור להוביל לביטול העונש. 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד פלילי – איך אדע אם הוא יכול לעזור במקרה שלי?
כאשר אדם מואשם בעבירה פלילית כלשהי, תהיה המטרה של החקירה להוביל את החשוד להודאה במעשה. יופעלו עליו...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018
תביעת רשלנות רפואית – כל המידע על התהליך
רשלנות רפואית זה מצב לא נעים בו מטופל מסיק לאחר טיפול רפואי כי הוא לא קיבל טיפול ברמה סבירה. ההחלטה לא...
קרא עוד »
יול 19, 2021
התקנת מזגנים – רק בעל מקצוע מוסמך
עבודה של התקנת מזגנים צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע מנוסה ומוסמך אשר ידע לבצע את העבודה בצורה מדויקת...
קרא עוד »
מאי 29, 2022