נהיגה בשכרות נהג חדש – איך מתמודדים עם סיטואציה כזו?

נהיגה בשכרות נהג חדש

נהיגה בשכרות, נחשבת לאחת מעבירות התנועה החמורות ביותר שיש. המדינה מתייחסת לעבירה זו בחומרה ומענישה נהגים שעולים שיכורים על הרכב ונוהגים. יש לכך מספר סיבות. 

ראשית, נהיגה בשכרות היא מסוכנת ועלול לגרום לתאונה עם נפגעים. שנית, המטרה של המדינה היא להרתיע ולגרום לנהגים להימנע מכך. לכן היא נוקטת צעדים משמעותיים מאוד, על מנת שיראו וייראו, לפני שיחליטו לעלות על ההגה כשהם שיכורים. שלישית, מדובר בעבירה אשר לא פעם גם מובילה לביצוע עבירות נוספות, בין אם זה מעבר באור אדום או עבירות תנועה מסוכנות אחרות. 

המדינה מתייחסת בחומרה יתרה לנהיגה בשכרות, כשמדובר בנושא של נהיגה בשכרות נהג חדשכידוע, על נהג חדש חלים כללים אחרים מאשר על נהג ותיק. מעצם העובדה שאין לו עדיין ניסיון בתחום והוא עדיין לא בשל לגמרי לנהוג בצורה רגילה, אז המדינה מטילה על נהגים חדשים מגבלות מסוימות, כולל תקופת ליווי, הגבלה על מספר נוסעים ועוד, עד אשר הוא ירכוש ניסיון ויוכל לנהוג באופן חופשי.

במקרים של שכרות בקרב נהגים חדשים, המדינה מתייחסת בחומרה, גם בגלל העובדה שהם חסרי ניסיון, אך גם בשביל לעורר אצלם את המודעות לחומרת המעשה, שלא יעשו זאת שוב בעתיד. כמו כן, יש בצעד זה אלמנט חינוכי, כלפי נהגים אחרים שאינם מפעילים שיקול דעת ונוהגים אחרי ששתו. 

כיצד אפשר להתמודד עם מצב כזה? 

נהג חדש שנתפס נוהג שיכור, חייב לשכור עורך דין תעבורה שמתמחה בדיני תעבורה אשר ייצג אותו. הוא יכול לפעול במספר מישורים בשביל לנסות ולהפחית את העונש ואף להימנע ממנו לגמרי. החל מהודאה בתמורה לעונש מופחת וכלה בניסיון להוכיל, שהמשטרה ביצעה טעות בתהליך הבדיקה או המעצר, מה שאמור להוביל לביטול העונש. 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין נזיקין – איך הוא יכול להשיג לכם את מה שמגיע לכם?
נזיקין הוא אחד התחומים בהם אזרחים לא מעטים נזקקים לשירותיו של עורך דין. השירות הזה נועד לענות על...
קרא עוד »
ינו 28, 2020
השתמטות מצה"ל
על כל צעיר וצעירה שהגיעו לגיל 18 להגיע ללשכת הגיוס לצורך מבדקים שונים והתאמות ובהתאם לכך הם משובצים...
קרא עוד »
נוב 22, 2020
ליווי יזמים – מה זה ואיך זה עובד?
תהליך של ליווי יזמים עם אנשי מקצוע כמו עורכי דין ואנשי עסקים מנוסים זוהי הדרך הנכונה להגדיל משמעותית...
קרא עוד »
ספט 29, 2020