מה שאתם לא יודעים על הסכמי רכישה ומיזוג

הסכמי רכישה ומיזוג אינם נדירים בעולם העסקים. למעשה, זו אחת הדרכים המקובלות ביותר ליצור חברות רווחיות יותר ותחרותיות יותר. מיזוג שנעשה בצורה טובה יוצר חברה בעלת יתרון לגודל ותחומי פעילות משלימים שמחזקים האחד את השני. 

מיזוג חייב להתבטא ברשם החברות 

כמעט מובן מאליו כי הסכמי רכישה ומיזוג חייבים להתקיים בכתב, על פי רוב בכפוף לפרוטוקול. כאשר מדובר במיזוג פעילות בעל השפעה מהותית על המשק ועל הצרכנים, עשויה להתקיים בדיקה של הממונה על ההגבלים. רק אם לא תהיה התנגדות של הממונה על ההגבלים העסקיים, המיזוג יאושר. לעיתים, המיזוג מאושר בצורה חלקית ולפעמים יוגדרו תנאים מסוימים שיהוו תנאים מקדימים לביצוע המהלך. 

מיזוג חייב להתבטא ברשם החברות 

בעקבות חתימה על הסכמי רכישה ומיזוג, נוצרת חברה אחת שאליה נוצקים כל הנכסים, החיובים וההתחייבויות של החברה הנקלטת. על מנת להוציא לפועל את התהליך בצורה רשמית ומסודרת, יש לעדכן בכך את רשם החברות. החברה שמפסיקה את פעילותה חדלה להתקיים והחברה הממוזגת תופסת את מקומה. 

האם כל מיזוג צפוי להצליח 

כמו כל מהלך עסקי משמעותי, אי אפשר לקבל 100 אחוזי הצלחה בתחומי הרכישות והמיזוגים. על מנת שהפעולה תצליח יש לבצע בדיקת נאותות ולהיעזר בחוות דעת מבעוד מועד. 

מיהם הגורמים הנוספים המעורבים במיזוג 

לצד בעלי תפקידים בחברות שמתמזגות, נהוג כי תהיה מעורבות של גורמים נוספים לפני התהליך ובמהלכו. כך למשל, רואי חשבון ומומחים להערכת שווי חברות צריכים להוציא דוחות בעניין זה. בכדי לערוך את חוזי הרכישה והמיזוג נעזרים בעורכי דין, המתמחים בפן העסקי, בכתיבת חוזי מיזוג וסגירת כל הקצוות המשפטיים. לעיתים, תתקיים בדיקה של הרשות לניירות ערך וגורמים נוספים לפי העניין.  למידע נוסף בנושא מיזוג חברות

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין פלילי בתל אביב
אדם הנפגע מעבירה פלילית של אדם אחר יודע ברוב הפעמים שהמעשה אשר נעשה כלפיו הוא פלילי ללא ספק. אמנם,...
קרא עוד »
אוק 06, 2021
עורך דין דיני עבודה
עורך דין דיני עבודה הוא בקבוצה של אלה שאחראים להגנה על זכויות העובד ורווחתו. הם עוזרים בנושאים כמו...
קרא עוד »
נוב 13, 2022
תובנות עיקריות להשקעה מוצלחת בנדל"ן ביוון באמצעות הדרכה מומחים
ברוכים הבאים לעולם ההשקעות בנדל"ן ביוון, ממלכה שופעת הזדמנויות שמחכות לחקירה שלך. במאמר זה, אנו...
קרא עוד »
ינו 25, 2024