תיק בבית משפט לענייני משפחה: כמה זה עולה לנו?

תיק בבית משפט לענייני משפחה

החלטתם להתגרש? אם ההחלטה ברורה לכם, כנראה שאתם ובני הזוג שלכם עומדים בפני דרך חדשה. אבל לדרך הזאת יש מחיר, והיא עולה לא מעט – בעיקר כשיש מחלוקות או ילדים משותפים, כמו גם רכוש שבני הזוג רבים עליו. 

פתיחת תיק בבית משפט לענייני משפחה יוביל אתכם להוצאה הראשונה שלכם בתהליך הגירושין שלאחריו יגיעו הוצאות נוספות שעליהן נרחיב בהמשך. אז כמה עולה לפתוח תיק בבית משפט? 

לפתוח תיק כזה בבית הדין הרבני יעלה לכם 450 שקלים בערך, נכון לשנת 2020 . עם זאת, מי שיגיש תביעה בבית משפט השלום ישלם 300 שקלים לפתיחת התיק. עלות תביעת גירושין תעמוד על מחיר של 750 שקלים בעוד שהאגרות עלולות להשתנות בכול שנה. 

> קראו על עלות פתיחת תיק בבית משפט לענייני משפחה

הוצאות נוספות בתהליך גירושין

מלבד העלויות הספציפיות האלה, יש הוצאות נוספות שתצטרכו לשלם במידה וקיימים ילדים משותפים. הוצאות כאלה כוללות אגרה של 300 שקלים, תביעה לקבלת משמורת על אגרה במחיר של 550 שקלים, ותביעה לחלוקת הרכוש תעמוד על אחוז אחד מסך התביעה. 

עלויות עורך דין או מגשר

רבים הזוגות המתגרשים אשר זקוקים מגשר עבור התהליך. עורכת דין גירושין או מגשר יגבו שכר טרחה שיכול להגיע לסכומים של עד 10,000 שקלים ויותר – תלוי עד כמה הטיפול בתיק מתארך. 

חשוב לדעת כי מלבד שכר טרחה של עורך דין גירושין ישנן גם הוצאות נוספות כמו אגרות בית משפט, עלויות שכר דירה של בן או בת הזוג שעזבו את הבית, הוצאות על ילדים שגדלות כעת כמו הוצאות של בילוי עם הילדים, הוצאות טיפול משפחתי שיאפשר תהליך נכון ובריא יותר, חשבונות גדולים יותר של מים, חשמל וארנונה עבור בני הזוג שגרים כעת בנפרד, וכולי. בין היתר יצטרך משלם המזונות לשלם מזונות זמניים בסכום של 1,000 שקלים, לפחות בשלבים הראשונים של הגירושין. 

לסיכום, גירושין זה לא עסק זול וכדי להיפרד יש לבצע מגוון החלטות, פעולות, להגיש בקשות ולפנות ימים רבים לדיונים בבית הדין הרבני ובבית המשפט. עם זאת, מי שיצלח את התהליך יוכל לצאת אל דרך חדשה, רגועה וטובה יותר (הקליקו עבור מידע האם להתגרש)

כדי לעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר מומלץ להתייעץ עם עורכת דין גירושין טובה שתספק לכם מידע על תהליך קצר ועל הדרך להוזיל עלויות.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה סיבות לפנות לעורך דין תאונות דרכים במידה ועברתם תאונת דרכים
נפגעתם בתאונת דרכים? אנו מאחלים לכם החלמה מהירה וחזרה לשגרה. אבל כשאתם כבר פחות או יותר מאוששים, הגיע...
קרא עוד »
נוב 30, 2020
התקנת מזגנים – רק בעל מקצוע מוסמך
עבודה של התקנת מזגנים צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע מנוסה ומוסמך אשר ידע לבצע את העבודה בצורה מדויקת...
קרא עוד »
מאי 29, 2022
אני נהג מונית ושללו לי את הרישיון – מה עושים?
שלילת רישיון היא דבר לא נעים לאף בנאדם, לא משנה אם אתה נהג מונית או כל אדם אחר. כאשר הנהיגה היא העבודה...
קרא עוד »
נוב 22, 2018