למה מחייבים זוגות לנסות גישור גירושין

גישור גירושין מהווה חלופה לפתרון של סכסוך גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט. גם בטרם כנס החוק לסדרי התדיינות בסכסוכי משפחה שהוא בעצם חוק גישור חובה, זוגות יכלו לבחור לנסות להגיע להסדרים בתהליך הגירושין מחוץ לכותלי בית המשפט. יחד עם זאת, לא מעט זוגות שלא מסתדרים ומרגישים כי הם לא באמת יכולים להגיע להחלטות מוסכמות ביניהם תוהים, מדוע מחייבים אותם לנסות גישור גירושין. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות החשיבות של תהליך זה טרם פונים לבית המשפט.

מדוע החוק מחייב ניסיון לגישור גירושין?

החוק החדש שנכנס לתוקפו ביולי 2016 מחייב צדדים המצויים בסכסוך משפטי לנסות הליכי גישור טרם הם פונים להליכים משפטיים ולהגיש בקשה ליישוב סכסוך ללשכות סיוע שליד בית המשפט. לאחר 4 פגישות עם עובדים סוציאליים ואחרים בלשכת הסיוע יצטרכו הצדדים להחליט האם הם בוחרים בהליך הגישור או שהם מעדיפים לפנות לבית משפט.

להליך הגישור ישנם יתרונות רבים ועל כן החוק מחייב כיום לפנות לתהליך זה טרם מגיעים לבית המשפט. היתרונות של ההליך הם: סכסוכים שמתנהלים בבית המשפט יכולים להסלים את היחסיםם בין הצדדים שכן בבית המשפט עם עלולים להאשים ולהכפיש זה את זה ומעמיקים את הקרע. הליך הגישור מנסה לפתור את הסכסכוך בדרכי שלום. בתהליך המדובר כל אחד מבני הזוג מבטא את הרצונות שלו, הצרכים שלו, הקשיים שלו והשקפת העולם שלו.  חשוב גם לדעת שהליכי גישור גם זולים יותר וקצרים יותר מהליכים שמתנהלים בבית המשפט. בעוד שבבית המשפט מועדי הדיונים עלולים להתארך בשל ערעורים, עומסים על מערכת המשפט ובקשות שונות שמוגשות על ידי כל אחד מהצדדים, הרי שגישור הוא תהליך הרבה יותר קצר, יעיל ואפקטיבי. למידע נוסף יונית גזל עו"ד גירושין

אולי יעניין אתכם?