הליכי מעצר – מדוע חשוב לפנות לעורך דין?

אין ספק שאחד הרגעים הכי קשים ופחות נעימים שאנחנו יכולים לחוות בחיינו, הוא הרגע בו אנו מתבשרים על ידי שוטרים שעליהם לקחת אותנו אל בית המעצר כתוצאה מחשד למעשה פלילי כזה או אחר. זה רגע קשה ובלתי נתפס, בוודאי אם אנחנו אנשים נורמטיביים שמעולם לא ביצענו פשע ולא היינו קרובים לעולם הפשע בשום צורה שהיא. 

הרבה אנשים שאינם מכירים את עולם הפשע בכלל ובוודאי שלא מצאו את עצמם מעולם מתמודדים עם סיטואציה כזו, אינם יודעים כיצד להתנהל. זה כמובן עלול לפגוע בהם בצורה כזו או אחרת. לכן, עליהם לדעת למי לפנות בשביל שיוכלו גם לקבל את כל הזכויות המגיעות אליהם וגם בשביל לקבל תשובות, למה בעצם הם נעצרו, במה בדיוק הם חשודים, מה עליהם לעשות, מה מותר ומה אסור לשוטרים לעשות. 

במצב כזה יש גורם אחד שיכול לעזור להם והוא עורך דין מעצרים. מדובר על עו"ד אשר מתמחה בתחום זה ויכול לספק את כל השירותים והמידע הנדרש למי שזקוק לשירותיו. 

כיצד לפנות לעורך דין בצורה נכונה

בשביל לפנות אל עורך דין פלילי בצורה נכונה, עלינו כמובן להחזיק במידע של עורכי דין המתמחים בתחום. במידה ואין לנו, אזי שאנחנו יכולים לבקש מקרוב משפחה או אדם אחר לפנות אל עורך דין שיוכל לייצג אותנו בשלב זה. חשוב לעשות זאת כמה שיותר מוקדם בשביל שהוא יכול ללוות אותנו בכל הליכי המעצר. 

חשוב להדגיש, בזמן המעצר, יש לעצירים זכויות, כולל זכות לשיחת טלפון, זכות לפנות לעורך דין וזכויות נוספות שאם המשטרה לא מספקת אותן, אזי שהמעצר עלול להפוך להיות לא חוקי ואז יהיה עליה לשחרר את העציר בהוראת שופט. 

 

אולי יעניין אתכם?

לוגו לעורך דין

לוגו הוא סימן או סמל גרפי המשמשים בדרך כלל עסקים, ארגונים וישויות משפטיות אחרות כדי לזהות את עצמם ואת המוצרים שלהם. סמלי לוגו משמשים גם

קרא עוד »