הליכי מעצר – מדוע חשוב לפנות לעורך דין?

אין ספק שאחד הרגעים הכי קשים ופחות נעימים שאנחנו יכולים לחוות בחיינו, הוא הרגע בו אנו מתבשרים על ידי שוטרים שעליהם לקחת אותנו אל בית המעצר כתוצאה מחשד למעשה פלילי כזה או אחר. זה רגע קשה ובלתי נתפס, בוודאי אם אנחנו אנשים נורמטיביים שמעולם לא ביצענו פשע ולא היינו קרובים לעולם הפשע בשום צורה שהיא. 

הרבה אנשים שאינם מכירים את עולם הפשע בכלל ובוודאי שלא מצאו את עצמם מעולם מתמודדים עם סיטואציה כזו, אינם יודעים כיצד להתנהל. זה כמובן עלול לפגוע בהם בצורה כזו או אחרת. לכן, עליהם לדעת למי לפנות בשביל שיוכלו גם לקבל את כל הזכויות המגיעות אליהם וגם בשביל לקבל תשובות, למה בעצם הם נעצרו, במה בדיוק הם חשודים, מה עליהם לעשות, מה מותר ומה אסור לשוטרים לעשות. 

במצב כזה יש גורם אחד שיכול לעזור להם והוא עורך דין מעצרים. מדובר על עו"ד אשר מתמחה בתחום זה ויכול לספק את כל השירותים והמידע הנדרש למי שזקוק לשירותיו. 

כיצד לפנות לעורך דין בצורה נכונה

בשביל לפנות אל עורך דין פלילי בצורה נכונה, עלינו כמובן להחזיק במידע של עורכי דין המתמחים בתחום. במידה ואין לנו, אזי שאנחנו יכולים לבקש מקרוב משפחה או אדם אחר לפנות אל עורך דין שיוכל לייצג אותנו בשלב זה. חשוב לעשות זאת כמה שיותר מוקדם בשביל שהוא יכול ללוות אותנו בכל הליכי המעצר. 

חשוב להדגיש, בזמן המעצר, יש לעצירים זכויות, כולל זכות לשיחת טלפון, זכות לפנות לעורך דין וזכויות נוספות שאם המשטרה לא מספקת אותן, אזי שהמעצר עלול להפוך להיות לא חוקי ואז יהיה עליה לשחרר את העציר בהוראת שופט. 

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כונס נכסים  – מה העבודה שלו
כונס נכסים הוא אדם אשר לוקח אחריות על רכושו או נכסיו של אדם שנפטר או שיש לו חובות. בתחומי שיפוט...
קרא עוד »
נוב 30, 2022
סטודנט? אל תגיש את העבודה שלך לפני הגהה לשונית!
אם אתם סטודנטים, אתם בוודאי יודעים עד כמה חשובה הדרך בה אתם מגישים עבודה אקדמית. המחקר והנושא שבחרתם...
קרא עוד »
יול 30, 2019
כושר בגוף – וגם בראש!
יכולות קוגניטיביות כמו זיכרון, קשב ומהירות עיבוד מושפעות כולן מכושר גופני. אחת היכולות...
קרא עוד »
דצמ 24, 2022