אישור נוטריוני: באילו מקרים הוא נחוץ?

אישור נוטריוני

ישנם מקרים בהם לא מספיק להציג מסמך סטנדרטי, אלא יש לספק אישור נוטריוני שאכן מדובר במסמך אמיתי שזהות החתומים עליו אושר על ידי נוטריון. באמצעות החתימה שלו הוא מאשר שאכן הוא מקבל את אמיתות המסמך, מוכן להעיד עליו ולספק לו את התוקף המשפטי הנדרש.

מתי נידרש לשירותיו של נוטריון?

במהלך החיים, בין אם זה מסיבות פרטיות, עסקיות ואחרות, נידרש לא פעם להציג אישור נוטריוני. נוכל למצוא נוטריון בראשון לציון ובערים אחרות בארץ אשר יסכימו לבחון את אמיתות המסמכים, ולספק לנו את חתימתם על מנת שנוכל להשתמש במסמך באופן רשמי, בין אם זה בבית משפט ובין אם זה מול רשויות אחרות, בארץ או בחו"ל.

בין השירותים שנוטריון יכול לספק לנו, נוכל למצוא את המקרים הבאים:

  • אישור תצהיר
  • יפויי כוח מול גורם חיצוני
  • אימות חתימה על חוזה
  • אישור על העתקי מסמכים
  • הצהרת תרגום של מסמכים לשפות זרות
  • אישור הסכמים, כולל הסכם ממון
  • אישור צוואות בפני הרשויות.

אנחנו נידרש לאישור נוטריוני, במקרים בהם אין זה מספיק להציג מסמך באופן סטנדרטי אלא יש צורך להציג אותו בבית משפט או מול רשות אחרת. חתימתו של נוטריון תאמת שאכן מדובר במסמך אמיתי. כך למשל, כשאנחנו מייפים את כוחו על מנת לייצג אותנו, אישור על הסכם ממון או הסכם אחר בין בני זוג, אישור על תרגום למקור, הצגת מסמכים מול הרשויות במקרים עסקיים או פרטיים.

אחד המקרים הנפוצים ביותר לשירותו של נוטריון, הוא במקרה בו יש צורך לתרגם מסמך ולהציג את התרגום במדינה מסוימת. במקרה כזה, על הנוטריון להכיר באופן מלא את השפה, הן זו שהוא מתרגם ממנה והן זו שהוא מתרגם אליה. עליו לעבור על התרגום ולוודא שאכן הוא נעשה ללא טעויות ובאופן מלא שמשקף את המסמך המקורי בצורה מדויקת. החתימה שלו תאשר שאכן התרגום מדויק וקביל בבית משפט.

מאחר ולא כל עורך דין הוא נוטריון (אך בישראל כל נוטריון הוא עורך דין), במקרים בהם יש צורכי עורכי דין ייעזרו בנוטריונים חיצוניים לצרכים מקצועיים כאלה ואחרים.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ומי שלא צריך נוטריון לאנגלית, שיקום
אחת הסיבות העיקריות לביקוש הקבוע לשירותי משרד של עורכי דין נוטריוניים היא הפנייה ההולכת ומתגברת של...
קרא עוד »
מאי 26, 2020
מישהי חייב לכם חוב? כדאי שתקראו את זה
יש מישהו שחייב לכך סכום כסף? אתם מתוסכלים מכך שהוא לא מחזיר לכם את הכסף ואין לאל ידכם להושיע את עצמכם?...
קרא עוד »
יול 16, 2019
התרת נישואין – מה זה אומר, איך עושים זאת?
התרת נישואין היא תהליך גירושין הנעשה בין בני זוג בעלי זיקה לישראל שכל אחד מהם שייך לעדה אחרת, או לפחות...
קרא עוד »
ינו 21, 2021