אישור נוטריוני: באילו מקרים הוא נחוץ?

אישור נוטריוני

ישנם מקרים בהם לא מספיק להציג מסמך סטנדרטי, אלא יש לספק אישור נוטריוני שאכן מדובר במסמך אמיתי שזהות החתומים עליו אושר על ידי נוטריון. באמצעות החתימה שלו הוא מאשר שאכן הוא מקבל את אמיתות המסמך, מוכן להעיד עליו ולספק לו את התוקף המשפטי הנדרש.

מתי נידרש לשירותיו של נוטריון?

במהלך החיים, בין אם זה מסיבות פרטיות, עסקיות ואחרות, נידרש לא פעם להציג אישור נוטריוני. נוכל למצוא נוטריון בראשון לציון ובערים אחרות בארץ אשר יסכימו לבחון את אמיתות המסמכים, ולספק לנו את חתימתם על מנת שנוכל להשתמש במסמך באופן רשמי, בין אם זה בבית משפט ובין אם זה מול רשויות אחרות, בארץ או בחו"ל.

בין השירותים שנוטריון יכול לספק לנו, נוכל למצוא את המקרים הבאים:

  • אישור תצהיר
  • יפויי כוח מול גורם חיצוני
  • אימות חתימה על חוזה
  • אישור על העתקי מסמכים
  • הצהרת תרגום של מסמכים לשפות זרות
  • אישור הסכמים, כולל הסכם ממון
  • אישור צוואות בפני הרשויות.

אנחנו נידרש לאישור נוטריוני, במקרים בהם אין זה מספיק להציג מסמך באופן סטנדרטי אלא יש צורך להציג אותו בבית משפט או מול רשות אחרת. חתימתו של נוטריון תאמת שאכן מדובר במסמך אמיתי. כך למשל, כשאנחנו מייפים את כוחו על מנת לייצג אותנו, אישור על הסכם ממון או הסכם אחר בין בני זוג, אישור על תרגום למקור, הצגת מסמכים מול הרשויות במקרים עסקיים או פרטיים.

אחד המקרים הנפוצים ביותר לשירותו של נוטריון, הוא במקרה בו יש צורך לתרגם מסמך ולהציג את התרגום במדינה מסוימת. במקרה כזה, על הנוטריון להכיר באופן מלא את השפה, הן זו שהוא מתרגם ממנה והן זו שהוא מתרגם אליה. עליו לעבור על התרגום ולוודא שאכן הוא נעשה ללא טעויות ובאופן מלא שמשקף את המסמך המקורי בצורה מדויקת. החתימה שלו תאשר שאכן התרגום מדויק וקביל בבית משפט.

מאחר ולא כל עורך דין הוא נוטריון (אך בישראל כל נוטריון הוא עורך דין), במקרים בהם יש צורכי עורכי דין ייעזרו בנוטריונים חיצוניים לצרכים מקצועיים כאלה ואחרים.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין חדלות פרעון, במה הוא עוסק?
בנוף הכלכלי המורכב של היום, עסקים ואנשים פרטיים כאחד מתמודדים עם הסיכון של סערה פיננסית. כאשר...
קרא עוד »
יונ 11, 2023
מה עושה חוקר פרטי?
חוקר פרטי הוא אדם שחוקר או אוסף מידע על פרטים, עובדות או התרחשויות עבור לקוח. חוקרים פרטיים בדרך כלל...
קרא עוד »
מרץ 10, 2023
איך בוחרים עורך דין תאונות דרכים
כשאנחנו עוברים בתאונת דרכים, אפילו תאונה קטנה, כזו שאין בה הרבה מעורבים והפגיעות הן שטחיות בלבד,...
קרא עוד »
ספט 17, 2020