התרת נישואין – מה זה אומר, איך עושים זאת?

התרת נישואין היא תהליך גירושין הנעשה בין בני זוג בעלי זיקה לישראל שכל אחד מהם שייך לעדה אחרת, או לפחות אחד מבני הזוג אינו שייך לעדה דתית כלשהיא. כך, יהודי הנשוי למוסלמית, נוצרייה, לבת הדת ההינדית, יהודיה הנשואה לבן הדת הבודהיסטית, מוסלמי הנשוי לנוצרייה, לדרוזית וכדומה. ההליך מתבצע בבית המשפט לענייני משפחה ואינו רלוונטי לבני זוג מאותה הדת. תהליך הבקשה כרוך בהגשת טפסים שונים ומומלץ להיעזר בעורך דין בעל ניסיון בתחום לליווי וייצוג.

זיקה לישראל

אחד התנאים לטיפול בית המשפט הוא הוכחת זיקה לישראל על פי אחד מהתנאים הבאים: שני בני הזוג ישראליים, בן הזוג הוא אזרח ישראלי המתגורר בישראל, בן הזוג הוא אזרח ישראלי ונמצא בישראל במשך שנה במהלך השנתיים שקדמו להגשת הבקשה, בין הזוג הינו אזרח ישראלי ונמצא בישראל בעת הגשת הבקשה, ובאותו מועד לא ניתן להגיש את הבקשה במקום מושבם האחרון של בני הזוג לטובת הגירושין. בנוסף, מקום מושבו של בן הזוג ממנו מבקשים להתגרש הוא בישראל. קיימים תנאי ביניים נוספים.

התהליך בבית המשפט

לאחר הגשת הבקשה יברר נציג בית המשפט לענייני משפחה עם ראשי העדה הדתית אליה שייכים שני בני הזוג כל מיני סוגיות חשובות, ובין היתר, הצורך במעורבותם בהליך. על פי התשובה ימשיך להתנהל התהליך בשיתוף עימם או בלעדיהם. בית הדין יכול לבסס את פסיקותיו על פי חוקים הקיימים בישראל או חוקים אחרים הנהוגים במקום מושבם האחרון של בני הזוג. הכול בהתאם לנסיבות. ניתן לקיים דיונים גם בדלתות סגורות. מומלץ להיעזר בעורך דין בעל מוניטין בתחום. מעורבות שלו  בייצוג יכולה להקל רבות בדרך לפתרון הבעיה עבור לקוחו. למידע נוסף פנו לעורך דין עומרי אזולאי

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עומדים בפני פשיטת רגל – כדאי שתקראו את זה
מצב של פשיטת רגל הוא מצב שאי אפשר להכחיש מבחינת הנתונים היבשים, אבל אפשר בהחלט להתכחש לו מבחינה נפשית...
קרא עוד »
ספט 07, 2022
עורך דין ליטיגציה – אלון לב
שירותיו של עורך דין ליטיגציה - אלון לב יוכלו להיות בעלי ערך רב עבורכם ולאפשר לכם להתקדם עם העניינים...
קרא עוד »
נוב 21, 2021
הכל אודות בדיקת מצב רישיון הנהיגה
האם אי פעם היית צריך לבדוק את מצב רישיון הנהיגה שלך? אם כן, אתה יודע שזה יכול להיות תהליך מבלבל. ישנן...
קרא עוד »
מרץ 21, 2023